Stylowy ceramiczny własny kubek do kawy – zgodnie z Zero Waste!

Jak ograniczyć zużycie plastikowych kubków do kawy? Robiąc ostatnio zakupy w pewnym sklepie z dekoracjami dla domu i środkami czystości znalazłam wyjątkowy – piękny i elegancki termiczny kubek z porcelany z silikonowym zamknięciem! Kubek prezentuje się nieziemsko! Jest po prostu piękny! W związku z tym zamówiłam go dla siebie!

Jest wiele takich osób, które każdego dnia kupują przynajmniej jedną kawę w ulubionej kawiarni w pobliżu miejsca pracy. Dla innych zaś wypad na kawę do lokalnej kawiarni to część weekendowej tradycji. Tak czy siak, osoby te przyczyniają się do znacznego zaśmiecania środowiska – wyrzucając jednorazowe kubki po kawie.

Dlaczego warto to zmienić i wybrać wielorazowy kubek do kawy?

Podobno każdego roku, tylko w Stanach Zjednoczonych zużywa się aż 25 miliardów jednorazowych styropianowych kubków do kawy. Ponadto kawosze, każdego dnia wyrzucają plastikowe pokrywki na kubki do kawy. A w ten sposób, zamiast ograniczać wytwarzanie śmieci, napędzamy ich produkcję, zwiększając ilość odpadów.

Dlatego proponuję sięgnąć po stylowy, piękny, ceramiczny kubek do kawy?

Przecież na sam jego widok kawa smakuje lepiej!

Czy wiesz, że 99% jednorazowych kubków do kawy nie nadaje się do recyklingu, a co minutę ponad milion kubków trafia na wysypiska śmieci na całym świecie?

Inicjatywa #kawazwłasnymkubkiem!

Dlaczego warto chodzić na kawę z własnym kubkiem? Jak czytam na stronie Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste: „Każdego roku na całym świecie zużywa się miliardy jednorazowych kubków. Niestety, zaledwie 0,25% tych trudnych w przetworzeniu opakowań trafia do recyklingu, co oznacza, że z każdą kawą czy herbatą zakupioną w jednorazowym opakowaniu rośnie góra odpadów. Aby rozwiązać ten problem, Polskie Stowarzyszenie Zero Waste wraz z inicjatywą Oddam Odpady serdecznie zaprasza do udziału w akcji „Z własnym kubkiem”.

Celem akcji #zwłasnymkubkiem jest zwiększanie świadomości klientów, jak i właścicieli kawiarni, w zakresie wpływu używania jednorazowych opakowań na środowisko oraz kształtowanie takich postaw i nawyków, które przyczynią się do zmniejszenia ilości produkowanych odpadów. Chcemy zachęcać klientów do korzystania z kubków wielorazowych przy zakupie kawy na wynos, a właścicieli kawiarni przekonujemy, że serwowanie kawy do kubka klienta jest bezpieczne, ważne dla środowiska oraz korzystne wizerunkowo.” (źródło: http://zero-waste.pl/z-wlasnym-kubkiem/)

Bardzo zaintrygowała mnie ta inicjatywa! Bliska mojemu sercu ekologia i ochrona środowiska, a także coraz częściej goszcząca w moim życiu filozofia zero waste sprawia, że chętnie przyłączę się do tej akcji. W związku z tym, kiedy w sklepie internetowym, w którym często kupuję dobrej jakości płyny i proszki do prania zobaczyłam piękny ceramiczny kubek do kawy z silikonowym zamknięciem, nie zastanawiałam się ani minuty. Przecież nosząc każdego dnia taki wyjątkowy kubek ze sobą do pracy, dbam o środowisko! A wielorazowy ceramiczny kubek do kawy kosztował jedynie 30 zł. Możemy wybrać dla siebie jeden z trzech pięknych wzorów:

wielorazowy kubek termiczny do kawy z porcelany z motywem pięknych kwiatów oraz silikonową pokrywką.
wielorazowy kubek termiczny do kawy z porcelany z motywem lawendy oraz silikonową pokrywką.
wielorazowy kubek termiczny do kawy z porcelany z motywem fioletowych storczyków oraz silikonową pokrywką.

Każdy z nich ma podwójne ścianki, aby dłużej utrzymywać ciepło kawy czy herbaty. Taki wielokrotny kubek termiczny prezentuje się niezwykle elegancko zarówno w kuchni, jadalni, ogrodzie, na tarasie, jak i w biurze.

Wielokrotny kubek do kawy zgodnie z filozofią Zero Waste jest stworzony z ceramiki, zatem po wypiciu pysznej kawki, myjemy go i używamy ponownie. Wykonany z ekologicznego materiału – ceramiki nie zawiera toksyn, chemikaliów czy ftalanów. Taki kubek jest przyjazny dla środowiska, dłużej utrzymuje ciepło kawy i wygląda niezwykle gustownie.

Jedna odpowiedź do “Stylowy ceramiczny własny kubek do kawy – zgodnie z Zero Waste!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.