Szeptuś Szumiący Miś. Czy biały szum ułatwia zasypianie niemowląt?

Kojące dźwięki w oddali pomagają niektórym dzieciom szybciej zasnąć i dłużej spać. Co każdy świeżo upieczony rodzić powinien wiedzieć o białym szumie? Zalety używania Szeptusia Szumiącego Misia.

 

Twoje dziecko przyszło na świat przyzwyczajone do wytłumionych (przez wody płodowe) dźwięków. Nic więc dziwnego, że tak wiele noworodków i niemowląt potrzebuje białego szumu, aby zasnąć. Delikatny biały szum maskuje również dźwięki takie jak szczekanie psów, odgłosy samochody z ulicy i może ułatwiać zasypianie również dorosłym. Co warto wiedzieć o stosowaniu białego szumu do usypiania dziecka?

 

Co to jest biały szum?

Biały szum jest rodzajem cichego i monotonnego dźwięku, który wydzielają różne urządzenia, takie jak zmywarka, pralka, suszarka do włosów, ale nie tylko, bo białym szumem jest odgłos jadącego samochodu, czy kojący szum morza. Aby ułatwiał zasypianie niemowląt, nie powinien być zbyt głośny. Istnieją również zabawki Szumiące Misie, które powstały, by ułatwiać zasypianie niemowlętom. Pediatrzy zalecają, aby urządzenie emitujące biały szum umieszczać około 2 metry od łóżeczka dziecka. Niemowlęta, które pozytywnie reagują na biały szum, mogą lepiej spać w nocy oraz podczas drzemek w ciągu dnia.

szeptuś szumiący miś recenzja zabawki dla niemowląt blog sposobynazycie.pl

Znaczenie snu u niemowląt

Brak snu u dorosłych wiąże się z rozkojarzeniem w ciągu dnia. Coś o tym wiem, jako mama 4,5-miesięcznego brzdąca często ratuję się mocnymi filiżankami kawy w ciągu dnia. Prawdę mówiąc, to jedyna deska ratunku, która sprawia, że normalnie funkcjonuję w ciągu dnia. Czasem też podpieram powieki zapałkami :). Jednak skutki niewystarczającej ilości snu u dzieci i niemowląt mogą nie być już tak oczywiste. Zalicza się do nich grymaszenie, nadpobudliwość, płaczliwość.

szeptuś szumiący miś recenzja zabawki dla niemowląt blog sposobynazycie.pl

W jaki sposób biały szum pomaga dzieciom zasnąć?

Biały szum uspokaja maluszka. Sprawia, że dziecko czuje się komfortowo, ponieważ przypomina dźwięki, które słyszało w łonie matki. Nie powinno się go używać przez całą dobę. Szeptusia Szumiącego Misia używamy, by uspokoić płacz, ułatwić zasypianie czy drzemki w ciągu dnia. Po około 3-4 miesiącach dziecko zaczyna kojarzyć biały szum z przyjemnością snu.

Szeptuś Szumiący Miś – poduszka i maskotka ułatwiająca zasypianie

Szeptuś to pluszowa maskotka – mięciutka i przyjemna dla skóry mojego synka – która ułatwia zasypianie. Wydaje on dźwięki, przypominające dziecku odgłosy z brzucha mamy. W efekcie mój synek czuje się bezpiecznie i komfortowo.

Znajdujące się wewnątrz Szeptusia w jego serduszku urządzenie, generuje 7 różnego rodzaju białego szum (szum suszarki, bicie serca, szum deszczu, szum fal, szum głębiny, szum telewizora i różowy szum). Wyłącza się automatycznie po 30 minutach. Szczerze powiedziawszy, zdecydowanie łatwiej się je obsługuje po wyjęciu z maskotki. Ma trzy stopniową regulację głośności. Poza tym jest to bezpieczniejsze dla mojego ciekawego świata dziecka.

Wykonana z miękkiego pluszu maskotka Szumiś Szumiący Miś powstała w Polsce z najwyższej jakości materiału. Mój synek lubi się przytulać do swojego Szeptusia Szumiącego Misia Sowy. Intrygują go również – szeleszczące podobnie do papierków od cukierka – rączki, które wypełniono folią sensoryczną stymulującą jego rozwój.

szeptuś szumiący miś recenzja zabawki dla niemowląt blog sposobynazycie.pl

Szeptuś nie tylko w domu, ale również w podróży

Jedną z wyjątkowych cech Szeptusia jest jego mobilność. Wiele urządzeń ułatwiających zasypianie maluszka jest przystosowanych do stosowania w domu. Przykładem jest karuzela montowana na łóżeczku. A co podczas podróży? Tutaj świetnie sprawdza się Szeptuś. Zabieramy go do samochodu czy na spacery wózkiem.

 

Artykuł promocyjny

Jedna odpowiedź do “Szeptuś Szumiący Miś. Czy biały szum ułatwia zasypianie niemowląt?”

  1. Mam takiego szumiącego ( podobnego do tego ) misia od kilku lat, służył dla dwójki dzieci 🙂 Bywał naprawdę niezbędny i pomocny, minus jest taki, że można się do tego przyzwyczaić, ale i nietrudno zmienić nawyki.

    Taki szum pomaga nawet i mnie zasnąć czasem, bo mam z tym problemy 🙂 Ale przestawiłem się na dźwięki deszczu;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.