Tani sposób na egzotyczne kwiaty w domu

Wybrałam się pewnego dnia do sklepu Kaufland z nadzieją, że kupię ładne kwiaty cięte do dekoracji mojej sypialni. Lubię dekorować pięknymi kwiatami swoje mieszkanie. Zdecydowanie kwiaty w domu dodają mu uroku i elegancji oraz wprowadzają miłą atmosferę w mieszkaniu.

Z uwagi na program oszczędnościowy, który kilka miesięcy temu postanowiłam wprowadzić w naszym domowym budżecie, stanęłam przed stoiskiem z kwiatami doniczkowymi i co najmniej 20 minut zastanawiałam się, czy kupić kwiatek doniczkowy za 29,99 zł. Z jednej strony wyglądał bardzo elegancko, z drugiej strony cena trochę wysoka. I tak stoję, przyglądam się danemu kwiatkowi — oczywiście reklamowanemu w aktualnej gazetce… i patrzę. Starsza Pani zaczęła sprawdzać na czytniku ceny innych kwiatów, na które ja nawet nie zwróciłam uwagi, ze względu na fakt, że nie było ich w aktualnej gazetce promocyjnej. Owa Pani mówi do mnie: „weź sobie Pani tego kwiatka, są przecenione po 5 zł”. Hmmm, interesująca propozycja.

Pozostawiłam zatem kwiatka doniczkowego, któremu przyglądałam się od dłuższej chwili i zaczęłam wnikliwie przyglądać się tym przecenionym kwiatom doniczkowym. Przecież ich regularna cena wynosiła 12,99 zł. Przyjrzałam się wnikliwie owym egzotycznym kwiatkom doniczkowym, poza tym, że miały zbyt sucho byłby w świetnej kondycji. I w ten sposób zamiast jednego kwiatu doniczkowego za 30 zł, stałam się posiadaczką 3 egzotycznych kwiatów doniczkowych jednej Juki w doniczce oraz dwóch kwiatów doniczkowych Calathea — z których każdy miał inne liście.

Teraz muszę dowiedzieć się więcej o tym, w jaki sposób pielęgnować Jukę i Calatheę, abym za kilka lat mogła wstawić je do mojego wymarzonego ogrodu zimowego.

Jaki z tego morał? Warto sprawdzić cenę kwiatka doniczkowego, bo może się okazać, że kupimy go w naprawdę okazyjnej cenie. Teraz jeszcze muszę dokupić odpowiednie doniczki — osłonki, które będą stanowiły piękną ozdobę dla moich nowych zdobyczy. A o tym, jak dobrać doniczki do kwiatów domowych napiszę wkrótce osobny post.

 

 

Byłam bardzo zaskoczona, że można kupić takie piękne kwiaty doniczkowe w tak atrakcyjnej cenie.

Ciekawi mnie czy Ty też szukasz takich okazji? A może masz własne sposoby na tanie rośliny dla domu?

2 odpowiedzi do “Tani sposób na egzotyczne kwiaty w domu”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.