Tanie sposoby na dekoracje okna

W jaki sposób udekorować okna w domu lub mieszkaniu? Jak nadać im stylu i sprawić, że będą wyglądać wyjątkowo i zachwycać naszych gości? Poznaj skuteczne sposoby na piękne okna w mieszkaniu.

Drewniane żaluzje — skuteczne sposoby na piękne okna

Choć żaluzje straciły na popularności, nadal niektóre mogą stanowić doskonałą ozdobę. Dotyczy to przede wszystkim żaluzji drewnianych bądź bambusowych. Wyglądają na bardziej gustownie niż plastikowe. Są trwalsze, mają piękne kolory i pasują zarówno do jasnego, jak i ciemnego wnętrza, a wpadające przez nie światło zdaje się tworzyć znacznie przyjemniejszą atmosferę.

Efektowne tkaniny — skuteczne sposoby na piękne okna

Firanki oraz zasłony mogą dać niezwykłe efekty wizualne i ozdobić każde okno, zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz. Ilość dostępnych tkanin oraz ich kolorowe barwy sprawia, że każdy dopasuje je do własnych wnętrz i potrzeb oraz do pory roku. Firanki w liście jesienne, w egzotyczne kwiaty, w delikatne listki, to tylko kilka z szerokiej palety możliwości. Z kolei zasłony można fantazyjnie udrapować, aby w intrygujący sposób okalały okno lub wybrać takie, które wykonane są z materiału w figury geometryczne, kwiaty, domy czy ludzi.

Piękne okiennice — skuteczne sposoby na piękne okna

Okiennice można zastosować zarówno w formie okiennic wewnętrznych, jak i okiennic zewnętrznych. Niezależnie od wyboru są dekoracyjnym elementem okna, które dzięki nim przyciąga wzrok. Okiennice są wykonane z drewna i mogą mieć różne kolory, dopasowane do wnętrza albo do kolorystyki zewnętrznej domu. Jednocześnie są bardzo praktyczne, gdyż blokują światło zewnętrzne nocą, co ułatwia wypoczynek oraz zatrzymują ciepło w pomieszczeniu zimą.

Pionowe żaluzje — skuteczne sposoby na piękne okna

Jeżeli firanki i zasłony nie są dla Ciebie i nie przepadasz za ich ciężarem w oknie, wówczas przemyśl zakup pionowych żaluzji. Charakteryzują je funkcje ozdobne, jak i praktyczne. Osłabiają pokój przed nadmiarem słońca, szczelnie go zakrywając. Jednocześnie ich wykonanie nie jest już ciężkie jak dawniej. Materiały na żaluzje pionowe są lżejsze, nieco przypominają materiał do wykonywania serwet. Mogą być dodatkowo ozdobne, czyli posiadać jakiś wzór.

A Ty, w jaki sposób zdobisz swoje okna?

Jedna odpowiedź do “Tanie sposoby na dekoracje okna”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.