Top no wipe – czy wiesz o nim wszystko?

Hybrydowa stylizacja paznokci rządzi się swoimi prawami. Osoby przyzwyczajone do tradycyjnych lakierów mogą być na początku nieco przerażone bardziej rozbudowaną procedurą malowania paznokci. Na szczęście już po pierwszym zabiegu okazuje się, że to dziecinnie proste!

 

Nic więc dziwnego, że z czasem zaczynamy eksperymentować, a w naszych kosmetyczkach pojawiają się nowe produkty. Dziś zajmiemy się topami hybrydowymi. To właśnie dzięki nim nasz manicure potrafi przetrwać nawet 3 tygodnie! Co to jest top no wipe? Czy na top można nałożyć lakier hybrydowy? Na te i inne pytania związane z finalizacją stylizacji paznokci odpowiemy w poniższym artykule.

Bazy i topy hybrydowe to kluczowy element trwałego manicure’u, który utwardzamy pod lampą UV lub LED. Zacznijmy więc od krótkiej charakterystyki tych produktów.

Bazy i topy hybrydowe

Baza, która stanowi podłoże dla kolorowego lakieru pełni dwa główne zadania. Przede wszystkim zabezpiecza płytkę przed czynnikami zewnętrznymi. Jej drugą rolą jest zapewnienie idealnej przyczepności koloru. Wiele baz oferuje także właściwości odżywcze i wzmacniające. Na rynku znajdziemy też produkty pozwalające modelować płytkę paznokcia. Zadaniem topu jest z kolei utrwalenie Twojego manicure’u i ochrona koloru przed blaknięciem. W sklepach znajdziemy wiele różnych produktów o takim charakterze. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się matowe topy hybrydowe od Cosmetics Zone.

Czy na top można nałożyć lakier hybrydowy?

Mogłoby się wydawać, że top (jak wskazuje sama nazwa) zawsze pozostaje ostatnią warstwą naszego manicure’u. Okazuje się jednak, że nie dla wszystkich jest to oczywiste. Często spotykamy się z pytaniem o to, czy na top można nałożyć lakier hybrydowy. Zdarza się, że w pośpiechu pomylimy buteleczki, a później, w ramach oszczędności czasu, nie chcemy robić manicure’u od początku. W takiej sytuacji wystarczy zmatowić nasz top i bez obaw można nałożyć kolor na tak przygotowane podłoże. Manicure powinien utrzymać się równie długo, jak ten przygotowany w tradycyjny sposób! Jeśli stosujesz matowe topy hybrydowe, zadanie jest jeszcze łatwiejsze, ponieważ zaoszczędzicie czas potrzebny na zmatowienie podłoża pod lakier.

Co to jest top no wipe?

Tradycyjne topy hybrydowe pozostawiają na płytce paznokcia lepką warstwę dyspersyjną. Jednym z ostatnich etapów pracy nad manicure’em jest wytarcie jej za pomocą cleanera. Na rynku znajdziemy jednak produkty, które nie pozostawiają warstwy dyspresyjnej. To właśnie topy no wipe, określane również mianem dry top. Ich największym atutem jest oczywiście to, że możemy nieco skrócić czas pracy nad idealnymi paznokciami. Topy hybrydowe no wipe mają jednak jeszcze inną zaletę. Z powodzeniem możemy wykorzystać je do wcierania pyłków podczas tworzenia modnych manicure’ów, takich jak lustro lub kameleon.

Top do hybrydy: cena

Wybierając odpowiednie topy hybrydowe, warto pamiętać o tym, że to właśnie one będą stanowiły pierwszą linię obrony przed czynnikami zewnętrznymi. Szkoda byłoby zmarnować potencjał dobrych lakierów i baz, sięgając po nieodpowiednie lub podejrzanie tanie produkty zabezpieczające manicure.

Top no wipe - czy wiesz o nim wszystko?

Topy no wipe mogą być nieco droższe od tych tradycyjnych, ale warto zadać sobie pytanie, czy faktycznie ich potrzebujemy. Będą one przydatne przede wszystkim przy aplikacji pyłków. Jeśli dopiero zaczynacie, sięgnijcie najpierw po tradycyjne bazy i topy hybrydowe. Gdy już nauczycie się podstaw manicure’u hybrydowego, możecie rozpocząć eksperymenty z produktami typu no wipe, brokatem i innymi świetlistymi dodatkami.

 

Artykuł promocyjny

2 odpowiedzi do “Top no wipe – czy wiesz o nim wszystko?”

  1. Uwielbiam hybrydy przede wszystkim za ich trwałość oraz brak odprysków po dwóch dniach 😉 Kiedyś regularnie chodziłam do kosmetyczki na manicure, ale stwierdziłam, że szkoda na to pieniędzy, przecież mogę sama sobie sprawić taki zestaw do hybryd i na początek kilka lakierów 😉 Z początku ciężko mi to szło, ale nabrałam wprawy i teraz sama sobie robię manicure hybrydowy 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.