Tradycyjny niezbędnik kobiety sprzątającej

Jest kilka takich sprzętów i tradycyjnych środków czystości, które są niezbędne, by wykonać każde, nie tylko wiosenne, porządki. Jest to absolutny must-have, by kompleksowo wysprzątać cały dom, od sufitów przez okna aż po podłogi. Jakie to są produkty? Zapraszam na najpopularniejszy blog o sprzątaniu, gdzie zdradzam jakie gadżety, urządzenia i preparaty będą niezbędne!

1. Urządzenia i gadżety do sprzątania

Zmiotka i szufelka

Zmiotka i szufelka to absolutnie podstawowe gadżety, które ułatwiają utrzymanie czystości w każdym domu. Są one niezbędne zarówno by pozamiatać na balkonie, kiedy wiatr przywieje liście kwiatów. Sprawdzają się, kiedy się coś rozsypie (a dzieje się to najczęściej w kuchni) oraz do pozamiatania schodów zewnętrznych (mieszkamy w bloku i co dwa tygodnie zamiatamy część klatki schodowej).

Odkurzacz

Kolejnym już bardziej zaawansowanym urządzeniem, które ułatwi domowe porządki, jest odkurzacz. Doskonale się sprawdza, szczególnie do usuwania okruchów i zanieczyszczeń z wykładzin i dywanów. Nawet najprostszy odkurzacz pozwala usnąć włosy, kurz, brud czy sierść z podłogi albo też odkurzyć tapicerkę domowych mebli takich jak fotele i kanapa.

Zmywarka

Czy rzeczywiście ten wynalazek jest niezbędny i ułatwia codzienne porządki? Tak! Kocham gotować, a pasja ta sprawia, że każdego dnia spędzam przed zlewem przynajmniej godzinę. Posiadanie zmywarki jest zatem marzeniem, które wkrótce się spełni. W maleńkim mieszkaniu w bloku nie ma na nią miejsca, ale w nowym domu zaplanowaliśmy dla niej przestrzeń w kuchni. Myślę, że pozwoli ona zaoszczędzić sporo czasu.

Pralka

Nie wyobrażam sobie nie posiadać pralki w dzisiejszych czasach. Pamiętam, jak babcia w moim rodzinnym domu korzystała z pralki Frani. Strasznie dużo czasu zajmowało takie pranie. Bo po upraniu i wyjęciu go z Frani, trzeba było zrobić płukanie w wannie, później wirowanie w wirówce. A tak wrzucam ubrania, ręczniki, pościel czy inne tekstylia. I za 30 minut lub 1,5 godziny w przypadku bardziej zabrudzonych ubrań rozwieszam i gotowe.

Mop z wiadrem

Mop także ułatwia sprawę. Zarówno ten tradycyjny mop, jak i nowoczesny robot sprzątający z funkcją mopa. Póki co mam ten tradycyjny, ale w utrzymaniu czystości w nowym domu z pewnością pomoże taki nowoczesny robot sprzątający.

2. Preparaty do sprzątania

Aktualnie na półkach sklepów znajdziemy mnóstwo środków czystości, które mają ułatwiać utrzymanie porządku w domu. Od płynów do okien i luster przez preparaty do czyszczenia piekarnika, mikrofali, lodówki, po preparaty do blatów kuchennych czy różnych rodzajów powierzchni.

Znalazłam taką przyjazną dla portfela drogerię z czeskimi środkami czystości. Robię w niej zakupy hurtowo. Jako zarejestrowany klient mam 23% taniej, a jeśli zrobię większe zamówienia, wówczas zyskuję kolejne rabaty. I co ważne, nie muszę robić zakupów co miesiąc. Dlatego robię to tylko wtedy, gdy moje zapasy się kończą. Nauczyłam się w niej kupować:

1. Proszek do prania i płyny do płukania

Wysokiej jakości, skuteczne proszki do prania i płyny do płukania tkanin. Płyny do prania są bardzo skoncentrowane i pozostawiają pięknie pachnące ubrania przez wiele tygodni. Do wyboru mam szeroką gamę zapachów od świeżych przez kwiatowe i owocowe po orientalne. Kupuję proszek do prania Colorito jeden do białych a drugi do kolorowych ubrań. Każdy z nich wystarcza na 100 prań, czyli 5-kilogramowe opakowanie wystarcza mi na rok. A płacę za nie jakieś 90 zł. Jeśli podzielimy cenę zakupu na ilość prań, wychodzi, że porcja proszku na jedno pranie to 90 groszy. Oczywiście w ofercie firmy są takę odplamiacze, środki piorące do skóry wrażliwej, środki piorące do delikatnych tkanin i wiele innych.

2. Szmatki i ściereczki

Warto mieć kilka ściereczek, które są niezbędne się do sprzątania w domu. Dla siebie zakupiłam miotełkę do kurzu oraz zestaw ściereczek z mikrofibry. I to w zupełności wystarcza.

3. Rękawice ochronne

To kolejny niezbędny gadżet, który zabezpiecza skórę dłoni przed wpływem środków chemicznych. Długo szukałam odpowiednich, tak aby po uniesieniu rąk woda nie kapała po łokciach. I znalazłam! W mojej ulubionej drogerii znalazłam mega długie rękawice do sprzątania.

4. Zestaw płynów do sprzątania

Mam uniwersalny płyn czyszczący do podłóg oraz płyn do szyb i luster, a także płyn do wc. Oczywiście można także kupić inny płyn do mycia lodówki, inny płyn do mycia mikrofali, inny do mycia płyty grzewczej, inny płyn do mycia piekarnika, inny płyn do czyszczenia powierzchni i blatów kuchennych czy płyn do mycia łazienki. Ale czy to nie zbyt duża rozrzutność?

preparaty do sprzątania domu

Tak oto wyposażona, zabieram się kilka razy w tygodniu za drobniejsze porządki, a z początkiem wiosny za generalne porządki w moim mieszkaniu. Ostatnio zastanawiam się jedynie nad tym, czy można nie używać środków chemicznych do sprzątania domu? Szukam sposobów, by znaleźć naturalne, ekologiczne i domowe preparaty, które zastąpią toksyczną chemię. Jeśli chodzi o proszki i płyny do prania, to na pewno nie zrezygnuję z tych, których używam aktualnie. Bo sprawdzają się doskonale. A przez kilka ładnych lat stosowałam różne, te bardziej i mniej reklamowane, proszki do prania. I po kilku dniach spędzonych w szafie, najczęściej nasza odzież brzydko pachniała. Mimo iż była dopiero co wyprana. Ale czy da się wyeliminować wszystkie środki czystości takie jak płyn do zmywania, płyn do mycia okien czy płyn do mycia podłóg? Odpowiedź na to pytanie zdradzę wkrótce, bo właśnie testuję kilka rozwiązań. Zaglądaj regularnie na najlepszy blog o sprzątaniu i domowych porządkach!

2 odpowiedzi do “Tradycyjny niezbędnik kobiety sprzątającej”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.