Turban do włosów: chłonący wodę i chroniący skórę głowy — kompendium wiedzy

Kobiety o długich włosach poświęcają około 6 dni w roku na ich czesanie, a około 90 minut tygodniowo zajmuje im ich suszenie. Jednym ze sposobów na efektywniejsze wykorzystanie czasu jest zastosowanie turbanu do włosów. Przygotowałam kompendium wiedzy o turbanach do włosów. Poznaj różnice pomiędzy chłonącym wodę i chroniącym skórę głowy turbanem do włosów. Dowiedz się, dlaczego koniecznie musisz mieć ten gadżet kosmetyczny i jak niezwykle troskliwie zadba on o Twoją fryzurę oraz skórę głowy.

Spis treści:

  • Moje doświadczenia z suszeniem długich włosów
  • Jak zrodził się pomysł na stworzenie turbanów do włosów?
  • Turban do włosów chłonący wodę — co to takiego, jakie są korzyści z jego używania i dla kogo jest przeznaczony?
  • Turban chroniący skórę głowy — co to takiego, jakie są korzyści z jego używania i komu jest polecany?
  • Dlaczego ochrona skóry głowy i włosów latem jest taka ważna?
  • Poznaj inne produkty w ofercie marki Iza&Bella Hair Clinic?

 

Mokre włosy są bardziej podatne na uszkodzenia. Nawet delikatne pocieranie ręcznikiem może uszkodzić ich zewnętrzną warstwę, co w efekcie może zwiększać łamliwość i puszenie oraz prowadzić do rozdwajania końcówek. Natomiast używanie suszarki nadmiernie wysusza pasma włosów. Choć najlepszym rozwiązaniem byłoby pozostawić kosmyki do samodzielnego wysuszenia, to w przypadku dłuższych włosów zajmuje to mnóstwo czasu.

Moje doświadczenia z suszeniem długich włosów

Zastanawiasz się, dlaczego powinnaś używać turbanu do włosów zamiast ręcznika? Jako kobieta łącząca macierzyństwo z prowadzeniem własnej firmy staram się efektywnie wykorzystywać czas, dlatego zawsze pozwalam moim mokrym włosom wyschnąć samodzielnie, co niestety zajmuje mnóstwo czasu.

Lubię umyć sobie włosy nie tak późnym wieczorem i obejrzeć ulubiony serial, zająć się innymi zabiegami pielęgnacyjnymi lub po prostu ogarnianiem domu. Często owijam więc moje długie włosy ręcznikiem. Z autopsji wiem, że duży, gruby i ciężki ręcznik może niepotrzebnie obciążać szyję i raniona, a w efekcie powodować ból. Poza tym nie utrzymuje się na swoim miejscu i kiedy się schylam czy bawię z dzieckiem, to on zwyczajnie zsuwa się na czoło i oczy, co bywa tak samo irytujące, jak kapiące z włosów krople na koszulkę i podłogę. Ciągłe poprawianie ręcznika również nie należy do komfortowych.

W związku z tym od lat szukam alternatywy (a może cudu?), w formie gadżetu, który ułatwi mi zabiegi suszenia włosów. Europejski Klub Kobiet Biznesu skupia w swoich szeregach mnóstwo przedsiębiorczych kobiet. Jedną z nich jest Izabela Leśniczekcertyfikowany fryzjer i trycholog, utalentowana fryzjerka i stylistka fryzur, która każdego dnia wykonuje swoją pracę z pasją oraz nieustannie doskonali swoje umiejętności. Izabela w odpowiedzi na zapotrzebowanie swoich klientek stworzyła dwa rodzaje turbanów do włosów: turban chłonący wodę oraz turban chroniący skórę głowy. Czyżby to brzmi to, jak produkt, którego od dawna poszukuję?

Postanowiłam dowiedzieć się o nich nieco więcej, by móc podzielić się tymi informacjami z Tobą. Być może niebawem będę miała okazję przetestować turbany do włosów, a wówczas podzielę się moimi wrażeniami i opinią. Tymczasem zapraszam na rozmowę z Izabelą Leśniczek.

Renata Zielezińska: Jak zrodził się pomysł na stworzenie turbanów do włosów?

Izabela Leśniczek: Pomysł powstał całkiem przypadkowo, podczas rozmowy z klientkami. Jak wiadomo, u fryzjera poruszane są różne tematy. Często padało pytanie, gdzie znaleźć dobrej jakości opaskę podtrzymującą włosy podczas wykonywania makijażu. Byłam też często pytana o ręcznik polecany do suszenia włosów – chłonący wodę, żeby nie spadał z głowy i nie plątał włosów, gdyż większość kobiet aplikuje po kąpieli balsam nawilżający na ciało. Wówczas ręcznik spada lub ciągnie za włosy, co nie wpływa korzystnie na cebulki oraz pasma włosów. Kupowane przez moje klientki ręczniki nie spełniały ich oczekiwań.

Dlatego w pewnym momencie pomyślałam, że turban do włosów będzie idealnym rozwiązaniem. Sama używałam ręcznika prysznicowego do suszenia włosów i myślałam, że tak powinno być – było tak zawsze i myślałam, że to normalne… do momentu, gdy przetestowałam prototyp turbanu. Uszyła go moja krawcowa Grażyna. Wypróbowałyśmy różne wzory, kroje i materiały. Pomysłów było mnóstwo. Ostatecznie stworzyłyśmy produkt idealny, który spełniał nasze oczekiwania. Turban do włosów bamboo frotte to gadżet wspomagający suszenie włosów, który pokochałam od pierwszego użycia. Zachwycił mnie tak bardzo, że postanowiłam dać możliwość jego stosowania innym kobietom, dlatego zajęłam się jego produkcją.

Renata Zielezińska: Turban do włosów chłonący wodę — co to takiego, jakie są korzyści z jego używania i dla kogo jest ten produkt?

Izabela Leśniczek: Turban bamboo frotte chłonie wodę do 60%. Najważniejszy dla mnie był materiał, zależało mi na tym, by był jak najbardziej naturalny, przyjazny dla skóry i by był produkowany w 100% przez polskiego producenta, ponieważ chcę wspierać firmy prowadzone przez Polaków na terenie Wielkiej Brytanii. Turban do włosów chłonący wodę to świetny zamiennik zwykłego ręcznika. Zdrowszy i wygodniejszy sposób na osuszenie włosów po umyciu, ponieważ nie gromadzi bakterii, a w efekcie dłużej zachowuje świeżość. Z uwagi na fakt, że powstał z naturalnego materiału, to produkt jest odpowiedni dla każdego. Szczególnie polecam go osobom borykającym się z atopowym zapaleniem skóry głowy oraz ŁZS.

Turban do włosów: chłonący wodę i chroniący skórę głowy — kompendium wiedzy

Renata Zielezińska: Turban chroniący skórę głowy — co to takiego, jakie są korzyści z jego używania i komu jest polecany?

Izabela Leśniczek: Turban chroniący skórę głowy i włosy przed słońcem to produkt dla każdej kobiety. Stylowy, kobiecy i elegancki turban świetnie sprawdzi się w okresie letnim. Stworzyłam go dla swojej serdecznej przyjaciółki, która zmaga się z ciężką chorobą nowotworową. Efektem ubocznym jej leczenia jest wypadanie włosów i utrata kilogramów, co spowodowało zmniejszenie obwodu głowy. Wszystkie turbany i czapki, które posiadała, spadały z głowy, a dodatkowo często powodowały świąd skóry głowy.

Turban może służyć do spania, gdyż osoby, które podczas chemoterapii utraciły włosy, odczuwają chłód w okolicach głowy, dlatego również spełni swoje oczekiwania podczas snu. Sprawi, że sen będzie bardziej przyjemny i komfortowy, bez obawy, że zsunie się z głowy.

Polecam go w szczególności kobietom, które zmagają się z utratą włosów, może im służyć przez cały rok. Turban chroniący skórę głowy doskonale sprawdzi się w przypadku łysienia plackowatego, wężykowatego, androgenowego i dla kobiet, które podczas chemioterapii bądź radioterapii utraciły włosy, a pragną ukryć chorobę, z jaką się zmagają, oraz chcą się czuć w pełni elegancko i kobieco. Turban jest wykonany w 100% z bawełny. Składa się z dwóch cieniutkich warstw, dzięki temu jest mięciutki, przewiewny i dobrze dopasowuje się do kształtu głowy. Nie powoduje alergii, nie podrażnia skóry. Ma wszytą gumę, która zabezpiecza przed zdmuchnięciem przez wiatr, czy opadaniem na oczy.

Renata Zielezińska: Dlaczego ochrona skóry głowy i włosów latem jest taka ważna?

Izabela Leśniczek: Lato to czas, w którym włosy są narażone na promienie słoneczne, które negatywnie wpływają na kondycję i jakość włosów. Podczas nadmiernej ekspozycji słońca i ciepła dochodzi do otwarcia łuski włosa, po czym promienie UV łatwiej wnikają w warstwę korową. W efekcie pasma stają się suche, matowe, kruszą się i zmieniają swój kolor. Włosy ciemniejsze są bardziej odporne na negatywny wpływ promieni słonecznych od tych w kolorach blond i rudych, ze względu na zawartość melaniny — naturalnego pigmentu, który chroni włosy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Dlatego bardzo ważne jest, by stosować odpowiednie kosmetyki do włosów z filtrami UV, podobnie jak używamy ich do skóry. Pasma włosów potrzebują ochrony, aby były nawilżone, sprężyste i zdrowe. Najlepiej wybierać preparaty, których receptury wypełniają składniki nawilżające i ochronne takie jak kwas hialuronowy, hydrolizowana keratyna, hydrolizowany jedwab, pantenol, które nadają włosom miękkość, połysk i witalność oraz zatrzymują wilgoć we włosie.

Do ochrony włosów przed słońcem podczas spacerów, chodzenia po górach, wypoczywania na plaży, w basenie czy w ogrodzie sprawdzą się apaszki, kapelusze z szerokim rondem czy turbany. W trosce o skórę głowy polecam przed ich zakupem zwrócić szczególną uwagę na rodzaj materiału, z jakiego takie nakrycie głowy na lato jest wykonane. Ważne, by były przyjazne dla skóry głowy, lekkie i przewiewne.

Trzeba również pamiętać o myciu włosów szamponem i odżywką nawilżającą po każdej kąpieli w morzu lub w basenie. Do mycia i płukania włosów należy używać letniej i ciepłej (ale nie gorącej) wody, a do ostatniego płukania najlepiej zastosować chłodną wodę, aby ułatwić domknięcie łusek włosa, dzięki temu będą one gładsze i lśniące.

To samo tyczy się osób łysych, z własnego świadomego wyboru czy też niezależnie od siebie. Osoby z bardzo krótkimi włosami podczas ekspozycji na słońcu korzystając z uroków wakacji na plaży, basenie lub wypraw w góry, są bardziej narażone na wysuszanie oraz poparzenia promieniami UV skóry głowy. Nie można zapominać o zabezpieczaniu skóry głowy z wysokim filtrem SPF o szerokim spektrum działania, aby zmniejszyć ryzyko poparzenia, powstawania przebarwień i podrażnień.

Renata Zielezińska: A inne produkty w ofercie marki Iza&Bella Hair Clinic?

Izabela Leśniczek: Kolejnymi gadżetami wspomagającymi codzienne zabiegi pielęgnacyjne, które stworzyłam, są: opaska do makijażu i opaska sportowa chroniąca czoło przed potem podczas treningu. Nawet po kilku praniach materiał nie zmienia swojej jakości. Poza kosmetykami w ofercie Iza&Bella Hair Clinic — marki wysokiej jakości akcesoriów do włosów wykonanych z naturalnych materiałów — znajdują się waciki do demakijażu wielorazowego użytku oraz ręczniczek do twarzy w komplecie z wacikami, a także duża, wygodna i delikatna dla skóry rękawica do mycia ciała. Wszystkie te produkty pochodzą od polskiego producenta i powstają z tkaniny bambusowej frotte, która ma właściwości antybakteryjne, antygrzybicze, termoregulacyjne. To ekologiczny materiał, który nie wywołuje odczynów alergicznych i zatrzymuje szkodliwe promieniowanie UV.

Turban do włosów: chłonący wodę i chroniący skórę głowy — kompendium wiedzy

Izabela Leśniczek — certyfikowany fryzjer, trycholog i bizneswoman. Od ponad 20 lat z sukcesem zachwyca klientki swoimi zdolnościami fryzjerskimi, wiedzą oraz kreatywnością. Laureatka w Internetowych Mistrzostwach Fryzjerskich Hairstyle Competeeon.pl. Zajęła 2 miejsce na podium w kategorii „Strzyżenie Damskie Bob wykonany na główce”. Finalistka w konkursie The UK Hair and Beauty Awards 2022, z ponad tysiąca osób biorących udział w mistrzostwach HBA 2022 UK zajęła 19 miejsce w kategorii strzyżenia salonowe, oraz 33 miejsce w stylizacji włosów stylista roku.

Autorka i założycielka marki Iza&Bella Hair Clinic — wysokiej jakości akcesoriów do włosów wykonanych z naturalnych materiałów. Stylistka podczas profesjonalnych sesji zdjęciowych do międzynarodowych magazynów świata mody oraz video clip-ów. Członkini Polskiego Stowarzyszenia Trychologów. Członkini międzynarodowego stowarzyszenia „Success Woman Club” oraz elitarnego grona przedsiębiorczych kobiet w Europejskim Klubie Kobiet Biznesu. Pasjonatka zdrowego trybu życia oraz bliskiego obcowania z naturą.

Strona www: https://izabellahairclinic.co.uk/

 

 

Artykuł powstał przy współpracy z Iza & Bella Hair Clinic

6 odpowiedzi do “Turban do włosów: chłonący wodę i chroniący skórę głowy — kompendium wiedzy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.