Twój umysł ma moc! Wykorzystaj ją!!

Mamy tendencję do negatywnego myślenia. Mimo iż chcemy być bogaci, osiągać w życiu sukcesy oraz pragniemy, aby życie układało się zgodnie z naszymi marzeniami. Okazuje się, że mamy niezwykłe narzędzie, jednak nie każdy potrafi z niego korzystać. Jak sprawić, aby nasze pragnienia materializowały się w życiu? Chętnie Ci to wyjaśnię!

Większość ludzi nawet nie wie, czego pragnie. Jak więc „manifestują”, czy też przyciągają, szczęście i okoliczności? Ludzie sukcesu znają prosty system, który pozwala im zauważać i wykorzystywać okoliczności i szybko osiągać swoje cele.

6 kroków do manifestowania swoich pragnień

1. Zdecyduj, czego naprawdę pragniesz. Nawet jeśli nie wiesz, jak to zdobyć. Podejmij decyzję. Jest to zasadniczo proste zadanie. Choć większość ludzi jest niepewna, a tutaj trzeba być konkretnym. I wcale nie chodzi o to, by mówić „Byłoby miło, gdyby…” albo „Zobaczymy, co się stanie, jeśli…” Musisz mieć pewność! Dowiedz się, CZEGO CHCESZ, nawet jeśli nie wiesz, w jaki sposób to zdobyć.

  • Awans w pracy?
  • Tygodniowy urlop w Brazylii?
  • Idealny związek?
  • Dobrze prosperujący biznes?
  • Osiągnięcie wolności finansowej przed czterdziestką?

Pomyśl, czego pragniesz, a następnie zdecyduj! I dobrze opanuj tryb wypowiadania swoich pragnień. Nie proś, a oznajmiaj!

2. Wizualizacja. Szczegółowo określ, czego chcesz. WRÓĆ! Pomyśl o tym, CZEGO CHCESZ, a nie o tym, czego nie chcesz. Proces wizualizacji to jakby kreowanie filmu we własnej wyobraźni. Zobacz to, czego chcesz.

Przykładowo, kiedy w siedzisz w restauracji i przeglądasz menu. Czytasz „deser truskawkowy”. Oczyma wyobraźni widzisz apetyczny deser truskawkowy: lody, truskawki, polewa, wafelek i pyszna śmietana. Wszystko podane w gustownym pucharku z liskiem mięty do ozdoby. Jeszcze przed złożeniem zamówienia w Twojej głowie pojawia się jego obraz. Być może czujesz już także jego zapach i smak, a w ustach na samo to wyobrażenie pojawia się więcej śliny….

Właśnie na tej zasadzie działa wizualizacja. Szczegółowo wyobrażasz sobie odczucia, sytuacje, dźwięki oraz to jak będzie wyglądało Twoje szczęśliwe życie, rozwijanie dobrze prosperującego biznesu czy też realizacja każdego innego pragnienia.

3. Zapomnij o tym, JAK to osiągniesz. Wielu ludzi przed tworzeniem życia takiego, jakiego pragną, powstrzymuje właśnie brak wiedzy o tym, jak coś zrobić. A instrukcje dotyczące tego „jak to zrobić” pojawią się po wyraźnym zdefiniowaniu własnych pragnień. Przecież po zamówieniu deseru truskawkowego w restauracji nie zamartwiasz się o to, jak on będzie wyglądał i w jaki sposób go przygotować. Bo każda restauracja pewnie przygotuje go w inny sposób, ale wynik jest taki sam – otrzymujesz gotowy do spożycia deser truskawkowy.

4. Zaakceptuj rezultat. Czasami bywa tak, że Twoje pragnienie realizuje się w innym czasie lub też w sposób odbiegający od Twoich wyobrażeń. Być może w ogóle się ono nie zmaterializuje. Możesz doświadczyć niepokoju, zniecierpliwienia czy frustracji podczas prób kontroli wyników.

Pamiętaj, że „wszystko dzieje się z jakiegoś powodu”. Co się staniej, jeśli zamówiony w restauracji deser truskawkowy nie dotrze do Twojego stolika? Nie zmuszaj go! Może jakiś składnik tego deseru był zepsuty i gdybyś go zjadła, rozchorowałabyś się?

5. Otwórz się na możliwości, gdy rzeczy nie idą po Twojej myśli. Ścieżka prowadząca do realizacji Twojego pragnienia może (i najprawdopodobniej będzie) pojawiać się w sposób, jakiego nigdy wcześniej sobie nie wyobrażałaś. Twoim zadaniem jest zbadanie możliwości. Dowiedz się, jak należy tego dokonać w oparciu o swoje doświadczenia z przeszłości. Pomyśl także, co Cię w tym przeraża. Zastanów się, czego potrzebujesz do realizacji Twojego celu.

Wiele razy pojawią się okoliczności, ludzie i zasoby, jednak Twoje pragnienie się nie ziści. Dlaczego? Przypomnij sobie przykład deseru w restauracji, który do Ciebie nie dotarł. Być może byłaś umówiona na ważne spotkanie, a nieotrzymanie zamówionego deseru uchroniło Cię od rozchorowania się. A w efekcie to sprawiło, że dotarłaś na owo spotkanie. Niezwykle istotne, bez względu na pojawiające się okoliczności jest to, by zawsze mieć cel na uwadze.

6. Wdzięczność. Bądź wdzięczna za to, co otrzymujesz każdego dnia. Patrzysz na swoje wyzwania jako możliwość rozwoju czy trudności, które należy wyeliminować? Kiedy praktykujesz wdzięczność za konkretne wydarzenia w Twoim życiu, w tym zarówno te pożądane, jak i te trudniejsze, nawet jeśli nie rozumiesz, dlaczego się nie materializują, wówczas zdolność do manifestacji Twoich pragnień niezwykle przyspiesza.

Zdobycie tego, czego chcesz, nie zawsze jest łatwe. Pojawiają się wyzwania. Emocje. Negatywne opinie. Komentarze innych ludzi. A wszystko to oddala Cię od realizacji Twojego celu. Ale w końcu wszystko prowadzi do Twojego wyboru. Zdecyduj, czego chcesz. Uwierz, że to otrzymasz. Zaufaj, że to się ziści…. i GOTOWE!

Jak używać słów do tworzenia własnej rzeczywistości?

Nasze myśli i słowa są potężnymi narzędziami twórczymi. Czy wiesz, że Twój sposób mówienia wpływa na to, co manifestujesz w swoim życiu? Powinniśmy skupiać się na tym, czego pragniemy. W końcu im więcej koncentrujesz się i mówisz o tym, czego nie chcesz, tym więcej energii wkładasz w to, czego nie chcesz. Opowiadając swoim znajomym, że nie chcesz płacić większych rachunków, nie chcesz, aby pojawiali się trudni klienci albo nie chcesz kłócić się z przyjaciółką, sprawiasz, że TWOJE SŁOWA ZACZYNAJĄ DZIAŁAĆ! I otrzymujesz więcej rachunków, więcej trudnych klientów i więcej sytuacji do kłótni z przyjaciółką. Zatem mów o tym, czego chcesz!

Koncentruj się na obfitości, a nie na braku! Na przykład, kiedy myślisz sobie „Chcę znaleźć dobrą pracę, która będzie rozwijać moje pasje i umiejętności”, okazuje się, że nadal koncentrujesz się na tym, czego nie masz. Zatem zmień to pragnienie. Użyj słów z całą ich twórczą siłą i pomóż im manifestować to, czego pragniesz. Zamiast mówić „chcę pracować” mów w czasie dokonanym, czyli „pracuję”. Zamiast mówić, „chcę zarabiać 200 000 zł netto rocznie” mów „zarabiam 200 000 zł netto rocznie”.

Ale, ale! Uważaj! Jeśli będziesz afirmować „zarabiam 200 000 zł netto rocznie” a aktualnie zarabiasz 25 000 zł netto rocznie, to Twój umysł może mieć trudności. Trochę tak, jakby mówił: „nie, nie, nie, przecież to nie prawda”. Zamiast tego powtarzaj „tworzę dochód w wysokości 200 000 zł netto rocznie” wówczas Twój umysł odpowiada „ok, zróbmy to! Wkrótce pokażę Ci, jakie działania trzeba podjąć, by to osiągnąć”. I umysł zaczyna pracować, by znaleźć rozwiązanie i przyciągnąć ku Tobie obrany przez Ciebie cel.

twje myśli tworzą twoją rzeczywistość

Każdy z nas ma pragnienia. Najczęściej chcemy być piękni, młodzi, mieć piękne domy, szybkie samochody, sporo kasy i dużo podróżować. Jednak większość z nas nie otrzymuje tego, czego pragnie. Czasem nie zdajemy sobie z tego sprawy, a czasem po prostu nie ufamy opatrzności (czymkolwiek ona dla Ciebie jest – Bój, Wszechświat, Umysł, Wyższe Ja). Każdy z nas posiada wyjątkową moc do materializowania swoich pragnień. Jednak wykorzystują ją jedynie nieliczni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.