Umywalka łazienkowa – jak wybrać i na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Może się wydawać, że wybór umywalki łazienkowej jest bardzo prosty. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że istnieje tak wiele różnych kwestii, które trzeba wziąć pod uwagę podczas jej zakupu. Poznaj kilka prostych wskazówek, które pozwolą Ci wybrać idealną umywalkę łazienkową.

 

 

Niezależnie od tego, czy remontujesz starą łazienkę, czy urządzasz to pomieszczenie w nowym domu, musisz poznać jego wymiary, aby ustalić wielkość i kształt armatury łazienkowej. Na tej podstawie wybierzesz typ i styl umywalki oraz dopasujesz ją do indywidualnych potrzeb użytkowników i designu wnętrza.

Podział umywalek ze względu na sposób montażu

Ze względu na sposób montażu umywalki łazienkowe dzielimy na: nablatowe, ścienne, naszafkowe, wolno stojące, podblatowe czy wpuszczane w blat. Czym one się różnią?

Umywalki nablatowe to bardzo modne w ostatnich latach, a do tego niezwykle estetyczne, rozwiązanie, które wykorzystuje najprostszy sposób montażu. Konsumenci mają do wyboru umywalki płytkie lub głębokie, z baterią na umywalce bądź na zewnątrz umywalki oraz umywalki nablatowe prostokątne, kwadratowe i owalne. Umywalka nablatowa doskonale sprawdzi się szczególnie w małych łazienkach, gdyż pozwala efektywnie wykorzystać przestrzeń w szafce pod nią.

Umywalki ścienne, jak sama nazwa wskazuje, mocowane są do ściany, ale dodatkowo czasem wspiera je postument, który kryje syfon oraz instalację wodną.

Umywalki podblatowe znajdować się powinny poniżej poziomu blatu.

Umywalki wpuszczane w blat różnią się od umywalek podblatowych tym, że są jedynie częściowo w nim ukryte.

Umywalki naszafkowe dostępne są w zestawach z szafkami.

Umywalki wolnostojące są montowane na niezależnym blacie albo specjalnym postumencie, w dzisiejszych czasach są trudno dostępne.

Na co zwrócić uwagę podczas doboru umywalki do łazienki?

Kiedy poznamy różne rodzaje umywalek łazienkowych, kolejną istotną sprawą jest rozmiar pomieszczenia. Dużo w tym przypadku zależy od ilości dostępnego miejsca. Najczęściej do małej łazienki sprawdzi się umywalka kompaktowa. Kolejny czynnik, który trzeba rozważyć, to odpowiednie zaaranżowanie przestrzeni w łazience, które pozwoli dopasować wygodny model umywalki łazienkowej do pozostałych elementów znajdującej się w niej armatury łazienkowej.

Rozmiar i kształt umywalki

Kiedy wiemy już, ile miejsca możemy przeznaczyć na umywalkę łazienkową, łatwiej nam będzie dobrać jej wielkość i kształt oraz dopasować do stylistyki danej łazienki. Sklepy z armaturą łazienkową oferują umywalki łazienkowe o szerokości od 30 do 180 cm. Warto podkreślić, że zazwyczaj spotykanymi umywalkami są te w rozmiarach od 45 do 60 cm, jednak my wprowadziliśmy możliwość zaprojektowania idealnej umywalki dopasowanej do potrzeb i oczekiwań klienta. Producenci umywalek oferują szeroką gamę form i kolorów oraz różnych kształtów umywalek, z których każdy może wybrać tę odpowiednio dopasowaną do potrzeb i wygody całej rodziny oraz wyjątkowego stylu własnej łazienki.

Kolor umywalki

Dawniej wszystkie umywalki były białe. Dziś można poszaleć i już na etapie projektu łazienki wybrać ekstrawagancki kolor umywalki łazienkowej. Czy kolor armatury łazienkowej ma znaczenie? Okazuje się, że tak! Widać to szczególnie w odważnych i ekstrawaganckich wnętrzach.

Umywalka łazienkowa - jak wybrać i na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Trend na kolorowe umywalki staje się coraz bardziej popularny i tak konsumenci mogą wybierać miedziane, różowe, czarne, czerwone, złote, zielone czy pastelowe umywalki oraz umywalki we wzory. Takie nieoczywiste rozwiązania w połączeniu z oryginalną ceramiką łazienkową pozwolą stworzyć niezwykły i ponadczasowy pokój kąpielowy. Nietypowa i innowacyjna aranżacja łazienki będzie wizytówką nowoczesnego domu i podkreśli jego indywidualny charakter.

A Ty stawiasz na tradycyjne czy nowoczesne rozwiązania?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.