Wakacje 2022 – all inclusive czy na własną rękę?

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Zakończenie roku szkolnego wypada w tym roku 24 czerwca, czyli już niebawem. Wiele państw poznosiło ograniczenia związane z koronawirusem, co rozszerza gamę możliwości. Gdzie wybrać się w wakacje 2022? All inclusive z biura podróży, czy samodzielna organizacja – co jest tańsze?

Wakacje 2022 – gdzie i jak szukać ofert?

Podróż na własną rękę oznacza konieczność zaplanowania wszystkiego we własnym zakresie: od przelotów po plan wycieczki. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Aby oszczędzić, najlepiej przygotować dokładny budżet wycieczki, uwzględniający transport, zakwaterowanie, wyżywienie, rozrywkę i budżet awaryjny na wypadek nieprzewidzianych okoliczności.

Przeanalizuj następnie swoje dochody i stałe wydatki miesięczne. Czy w ciągu najbliższego czasu uda się zaoszczędzić na zbędnych wydatkach i zachować w ten sposób środki na podróż? Może zamiast ubera w sobotnią noc uda się wrócić autobusem? Rezygnacja z codziennej kawy w sieciówce również przyniesie małą oszczędność, która pozwoli na kilka pysznych obiadów w lokalnych knajpkach na miejscu.

Strony internetowe przewoźników często zmieniają ceny w zależności od kraju, w którym użytkownik korzysta z Internetu. Warto zatem zmienić na chwilę adres IP danej witryny i wówczas przejrzeć ofertę danych linii lotniczych. O tym, jak to zrobić, przeczytać można na blogu ExpressVPN. Czasem zdarza się też, że przewoźnik zmienia ceną na wyższą dla użytkownika, który kilkukrotnie sprawdza dane połączenie z tego samego urządzenia. Trzeba wtedy chwilę odczekać – po kilku godzinach cena powinna spaść lub skorzystać z innego adresu IP.

Porównywarki internetowe to ogromna pomoc podczas planowania podróży. Opinie o hotelach warto przejrzeć na TripAdvisorze lub w mediach społecznościowych. Uwaga na paragraf „drobnym drukiem” – niektóre opcje zakwaterowania wymagają niemałej kaucji przed przyjazdem albo do kwoty końcowej nie jest doliczony lokalny podatek.

Wakacje 2022 – all inclusive

Wakacje zorganizowane przez biuro podróży z pewnością mają wiele bezsprzecznych zalet. Pracownicy mają wiedzę ekspercką, a firmy często otrzymują preferencyjne warunki od hoteli i linii lotniczych, przez co cała wyprawa może okazać się tańsza. W ofercie przygotowane są również specjalne propozycje dla dzieci. Podczas gdy rodzice zażywają odpoczynku nad brzegiem basenu, dzieci korzystać mogą z wielu specjalnych atrakcji, oczywiście wraz z opieką rezydenta.

Zwłaszcza w przypadku najbardziej egzotycznych krajów, taka wycieczka jest po prostu bezpieczniejsza – zarówno jeśli chodzi o bezpieczeństwo na miejscu, jak i organizację podróży. Jest też wygodniejsza – wystarczy przybyć na lotnisko i dalej opiekę nad uczestnikami przejmują specjaliści. Najczęściej wykorzystywane są bezpośrednie połączenia czarterowe na trasach, gdzie przy samodzielnej organizacji konieczne byłyby przesiadki.

kobiecy blog lifestylowy o planowaniu wakacji SposobyNaZycie.pl

Wczasy all inclusive, w które wliczone są wszystkie wydatki, ograniczają również okazje do angażowania dodatkowych środków podczas pobytu. Często wycieczki fakultatywne nie są wliczone, ale decyzję podjąć można z wyprzedzeniem i doliczyć tę kwotę do kosztów wyjazdu. Dobrym pomysłem będzie wybór oferty last minute. Można przejrzeć strony internetowe najpopularniejszych biur podróży i sprawdzić, jakie są orientacyjne ceny takich wyjazdów do wybranego kraju, następnie odłożyć podobną kwotę i podjąć poszukiwania na kilka dni przed planowanym urlopem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.