Wakacyjna kosmetyczka — co zabrać?

Sezon wakacyjny w pełni. Jakie kosmetyki warto spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Krem nawilżający

Krem nawilżający jest niezbędny. Latem, w czasie wakacji skóra szybko traci wilgotność. Zarówno po codziennej toalecie, jak i po pobycie na plaży, nad basenem lub wycieczce cienka warstwa kremu pozwoli skórze na regenerację. Poza substancjami nawilżającymi krem powinien zawierać również zestaw witamin, głównie A i E.

Żel do mycia twarzy

Mycie twarzy mydłem jest niewskazane, dlatego w wakacyjnej kosmetyczce musi znaleźć się żel do mycia twarzy. Istotne jest, żeby miał substancje łagodzące ewentualne podrażnienia, np. wywołane słońcem. Dobrze sprawdzi się wyciąg z aloesu lub rumianku.

Krem z filtrem

Podczas wyjazdu krem z filtrem ochronnym to konieczność. Przed wyjściem poza pokój trzeba posmarować nim wszystkie fragmenty skóry narażone na kontakt ze słońcem. Rodzaj filtra i jego wysokość należy dobrać do własnej karnacji oraz sposobu opalania się.

Puder bambusowy na co dzień

Kompletny gruby make-up, gdy za oknem jest upał, nie jest wskazany, lecz kosmetyczka powinna zawierać przynajmniej sypki puder bambusowy. Wchłonie on nadmiar sebum, zabezpieczy skórę i poprawi samopoczucie. Do pudru sprzedawanego w pojemniczkach przyda się również szeroki pędzelek do nakładania.

Tonik oczyszczający

Tonik oczyszczający skórę do stosowania po umyciu twarzy oraz przed sprawia, że skóra znacznie lepiej oddycha, regeneruje się i ma szansę odpocząć. Toniki zbiera nadmiar łoju oraz innych zanieczyszczeń. Najlepiej sprawdzi się delikatny tonik różany.

Mgiełka do ciała

Koniecznością w kosmetyczce jest mgiełka do ciała. Może to być woda termalna albo mgiełka o odświeżającym zapachu owoców. Dzięki niej w każdej chwili poczujesz się świeżo.

wakacyjna kosmetyczka

Środki higieniczne – podpaski, wkładki, tampony

Obowiązkowo w kobiecej kosmetyczce przyda się zapasowy tampon i podpaski, w zależności od tego, czego używasz oraz wkładki higieniczne. Przydają się dla zachowania świeżości, gdy ciało nadmiernie się poci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.