Wałek jadeitowy i kwarcowy do masażu twarzy – niezwykły gadżet kosmetyczny dla każdego!

Masażer jadeitowy lub kwarcowy to absolutny must-have w codziennych rytuałach pielęgnacyjnych Chinek, które używają go od czasów starożytnych aż do dziś. Ten gadżet kosmetyczny dopiero niedawno stał się popularny na całym świecie. Według Chińskich wierzeń masażer jadeitowy lub kwarcowy służy do usuwania negatywnej energii „chi”, ale poza tym ma wiele właściwości w pielęgnacji skóry. Co to jest wałek jadeitowy?

 

Wykonane z jadeitu bądź kwarcu masażery zyskują na popularności w ostatnich miesiącach, a okazuje się, że stanowiły podstawę chińskich rytuałów pielęgnacyjnych od VII wieku. Maleńkie ręczne masażery wykonane są z zielonego jadeitu lub różowego kwarcu. Wykazują właściwości lecznicze, ochronne, wzmacniające i pielęgnacyjne dla skóry. Nie tylko poprawiają krążenie, ale również chłodzą, zmniejszają obrzęki oraz ułatwiają wnikanie składników odżywczych w głębsze partie skóry. Niektóre masażery jadeitowe i kwarcowe posiadają również mniejszy wałek na drugim końcu rękojeści, dzięki czemu świetnie sprawdzają się na przykład w okolicach oczu i ust.

Wałek jadeitowy – jak go używać?

Świetnym pomysłem jest trzymanie masażera jadeitowego w lodówce. Można stosować go wieczorem po aplikacji olejku lub serum albo rano, aby obudzić i odprężyć skórę po nocnym wypoczynku. Na suchą skórę lub zaczekać kilka chwil po aplikacji kosmetyku, a następnie wykonać masaż stosując wałek z jadeitu. Nie tylko odświeża, ale również ułatwia krążenie, a w efekcie dotlenia skórę i przyspiesza wnikanie składników odżywczych w jej głębsze partie.

Najlepiej wykonywać nim masaż do przodu i do tyłu, w górę i w dół oraz na boki wokół konturów twarzy, wykonując zdecydowane ruchy. Taki zabieg pielęgnacyjny ułatwia wykonanie drenażu limfatycznego, który świetnie oczyści skórę z toksyn. Masaż wałkiem jadeitowym lub kwarcowym najlepiej rozpocząć od środka twarzy i rozmasowywać skórę do zewnątrz. Od czoła, następnie po obu stronach twarzy od góry do dołu, od nosa w kierunku policzków i uszu oraz od brody w kierunku uszu. Nie zapominaj również o skórze szyi – na tej partii skóry najlepiej wykonywać masaż z góry na dół i z powrotem.

Jakie są zalety używania masażera jadeitowego i kwarcowego?

Łagodzi stany zapalne, przyspiesza krążenie, obkurcza pory i rozjaśnia cerę. Zmniejsza opuchliznę i cienie pod oczami, szczególnie gdy wcześniej został schłodzony. Minimalizuje widoczność zmarszczek i drobnych linii wokół oczu. Odpręża i pielęgnuje zmęczoną skórę, a także przygotowuje ją do nocnej regeneracji oraz wypoczynku. Można go używać na suchej skórze lub po aplikacji kosmetyków do pielęgnacji skóry takich jak krem, olejek czy serum.

Jak działa wałek jadeitowy?

Jadeit jest jednym z kryształów, który chroni przed negatywną energią oraz równoważy „chi”. Według chińskiej medycyny dowolna liczba fizycznych i psychicznych objawów lękowych, takich jak zmęczenie czy ból może zaburzać „chi”. Praktykowanie masażu przy wykorzystaniu jadeitu lub akupunktura mogą w efekcie poprawić jakość snu czy wygląd skóry oraz wpływać na odżywianie i aktywność fizyczną. Nawet jeśli nie do końca wierzysz tradycyjnej medycynie chińskiej, przesuwając ten kamień po mięśniach twarzy, zauważysz jego wyjątkowe właściwości.

Napięte mięśnie twarzy mogą przyczynić się do powstawania zmarszczek czy drobnych linii szczególnie w okolicach czoła i oczu. Stosowanie jadeitowego lub kwarcowego masażera to naturalny sposób, by zniwelować ich widoczność oraz poprawić kondycję i wygląd skóry.

Masażer jadeitowy – klejnot dla pięknej i pełnej blasku skóry

Być może to właśnie masażer jadeitowy jest poszukiwanym od wieków eliksirem młodości? Ten kosmetyczny gadżet coraz częściej nazywany jest magiczną różdżką piękna. Doskonale sprawdza się podczas codziennych rytuałów pielęgnacyjnych skóry twarzy i szyi.

W kulturze chińskiej jadeit jest kamieniem piękna i wiecznej młodości. Stosowanie go w codziennych rytuałach pielęgnacyjnych reguluje przepływ energii „chi”, usuwa toksyny, pobudza krążenie krwi oraz odmładza i poprawia jędrność, a także elastyczność.

Wałek jadeitowy i kwarcowy do masażu twarzy – niezwykły gadżet kosmetyczny dla każdego!

Wiele kosmetyczek, które w sposób holistyczny podchodzą do zabiegów pielęgnacyjnych, zaleca stosowanie wałków jadeitowych w przypadku zaczerwienienia i obrzęku. Chłodny w dotyku kamień uspokaja i wyrównuje cerę i zmniejsza obrzęki. Warto mieć go przy sobie również w podróży, gdyż ekspresowo usunie oznaki zmęczenia.

Jadeit kojarzony jest z harmonią i spokojem, to kamień, który eliminuje stres. Dlatego niektórzy dermatolodzy zachęcają do stosowania wałka jadeitowego w pielęgnacji cery trądzikowej.

 

Stosowałaś już wałek kwarcowy lub jadeitowy w pielęgnacji twarzy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.