Wczasy All Inclusive w środku zimy

Plaża otoczona palmami kokosowymi, kryształowo czysta woda i drinki z palemką – kto nie chciałby spędzić takiego urlopu w środku zimy? By spełnić marzenia o błogim relaksie, warto wybrać się na egzotyczne wczasy All Inclusive. Pogoda nigdy nie zawodzi w odległych częściach świata, np. na Kubie, Malediwach i Sri Lance. Każde z tych miejsc ma inny charakter, klimat i oferuje jedyne w swoim rodzaju atrakcje.

 

By w środku zimy opalać się na rozgrzanej słońcem, rajskiej plaży, warto postawić na sprawdzone, egzotyczne kierunki, gdzie pogoda jest gwarantowana. Na gorącą, wakacyjną aurę można liczyć na Karaibach, Malediwach, a także na Sri Lance. Oferty takich wczasów All Inclusive można znaleźć np. na R.pl: https://r.pl/all-inclusive.

Bajkowe zimowe wakacje – gdzie wyjechać?

Wśród top egzotycznych kierunków na wakacje All Inclusive jest Kuba. Ta gorąca karaibska wyspa urzeczywistnia wizję idealnych wczasów. Nie tylko można liczyć tu na przyjemny, ciepły klimat, ale także pocztówkowe widoki, luksusowe hotele, a także niesamowitą i jedyną w swoim rodzaju kulturę. Przejawia się ona w pozytywnym usposobieniu Kubańczyków, wszechobecnych latynoskich rytmach rumby i salsy, a także zabytkowej zabudowie miasteczek.

Atrakcje Kuby to nie tylko Hawana!

Co zatem można robić na wczasach na Kubie? Poza delektowaniem się cygarami i lokalnym rumem pod palmami, warto wybrać się także na zwiedzanie kubańskich miasteczek i oczywiście – Hawany. Niezapomnianych wrażeń dostarczy spacer po Starej Hawanie i najpiękniejszych placach, których historia sięga czasów kolonializmu. W pamięci na długo zostaną także wszechobecne, kolorowe auta – klasyki z lat 50., budynki socjalistycznej Kuby czy muzeum rumu. Na wycieczkę warto wybrać się także do Cienfuegos, miasta, o którym mówi się, że jest perłą południowej Kuby. Trzeba zobaczyć tu luksusową dzielnicę z budynkami w stylu mauretańskim, rynek im. Jose Martiego czy zabytkowy teatr, który pomoże poczuć atmosferę dawnych lat.

Dłuższy przystanek warto zaplanować także w Trynidadzie, kolorowym mieście, którego lata świetności przypadły na początek XIX wieku. To właśnie wtedy Trynidad był wiodącym ośrodkiem handlu trzciną cukrową i wznoszono imponujące rezydencje, które dziś są symbolem miasta. Wiele wspaniałych muzeów, kolonialna zabudowa, a także pozostałości po wojnie amerykańsko-hiszpańskiej sprawiły, że miasteczko wpisano na listę UNESCO.

Wiele do zaoferowania ma także nadmorski kurort Varadero, w którym nie brakuje restauracji, klubów nocnych i sklepów. Dla spragnionych przygód stworzone są za to rejsy katamaranem na okoliczne, karaibskie wyspy czy wyprawa na farmę krokodyli.

Malediwy – rajskie wczasy All Inclusive

Na jeszcze inne atrakcje można liczyć na Malediwach. To niewielkie państwo wyspiarskie, położone na Oceanie Indyjskim przyciąga przede wszystkim bajkowymi widokami na atole otoczone rafą koralową i czystą jak kryształ wodą. W takiej scenerii znajdują się luksusowe resorty, przypominające wioski na wodzie. Z hotelowych pokoi rozpościerają się zapierające dech w piersiach widoki, a temperatury sięgające 30 stopni Celsjusza sprzyjają opalaniu i kąpielom w oceanie.

W przerwie od błogiego relaksu na wczasach All Inclusive warto wybrać się na pływanie z maską i rurką lub nurkowanie. Malediwy są bowiem mekką płetwonurków, a okoliczne rafy koralowe uchodzą za jedne z najpiękniejszych na świecie. Obserwując podwodny świat, można natknąć się nie tylko na kolorowe, tropikalne gatunki ryb, ale także sympatyczne delfiny. Miłośnicy wędkowania powinni za to spróbować połowu ryb na Oceanie Indyjskim.

Sri Lanka – spotkanie z prawdziwą egzotyką

Na zimowe wczasy All Inclusive warto wybrać się także na Sri Lankę. Zielone wyspa Cejlon oblewana wodami Zatoki Bengalskiej i Oceanu Indyjskiego to niezwykła kraina, pełna tropikalnej roślinności, dzikiej fauny i flory, a także tajemniczych, buddyjskich świątyń. Sri Lanka to miejsce idealne do wypoczynku. Nie brakuje tu szerokich plaż, luksusowych hoteli i ośrodków sportów wodnych.

Będąc na egzotycznych wakacjach, warto wybrać się też na zwiedzanie wyspy. Do zobaczenia są m.in. piękne pomniki i dzieła przyrody – gęste lasy tropikalne, wodospady i mokradła. W parkach narodowych można podziwiać zwierzęta, takie jak: małpy, słonie czy pantery w ich naturalnym środowisku. Pominąć nie można także miejsc buddyjskiego kultu. W Mihintale do zobaczenia jest sanktuarium położone na wzgórzu, do którego droga prowadzi po 1840 granitowych schodach. Można nimi dotrzeć do kilku zjawiskowych świątyń.

egzotyczne wakacje all inclusive blog sposobynazycie

Bez wątpienia jedną z największych atrakcji Sri Lanki jest także Sigiriya, nazywana „Lwią Skałą”. To bajkowe i tajemnicze miejsce tworzą ruiny starożytnego pałacu i twierdzy, położone na 180-metrowej skale. Sigiriya została wpisana na listę UNESCO i co roku przyciąga turystów ciekawych legend, historii i spragnionych niesamowitych widoków, których dostarcza spacer po stromych schodach czy klimatycznych ścieżkach. Podczas wakacji na Sri Lance warto także udać się w kulinarną podróż i posmakować soczystego mango, pikantnej i aromatycznej potrawy curry czy spróbować herbaty uprawianej na lokalnych plantacjach.

Więcej o egzotycznych wakacjach All Inclusive można przeczytać na R.pl.

Jedna odpowiedź do “Wczasy All Inclusive w środku zimy”

  1. Ciekawe zestawienie 🙂 Z kierunków, które także sprawdzają się zimą dodałabym jeszcze Dominikanę 🙂 Prawdziwy raj. Z wyżej wymienionych najbardziej ciekawi mnie Sri Lanka i pewnie kiedyś się tam wybiorę. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.