Wigilia firmowa – jak ją zorganizować? Zalety, atrakcje, zasady i wszystko, co musisz wiedzieć

Koniec października to już ostatni moment, by pomyśleć o organizacji wigilii firmowej dla pracowników. Zdecydowana większość pracowników nie może się doczekać tej wyjątkowej pory roku, gdy panuje świąteczny nastrój. Czekają na wigilię firmową oraz świąteczny odpoczynek od pracy. Dlaczego warto zorganizować firmowe przyjęcie bożonarodzeniowe i jakie atrakcje zapewnić? Jaki prezent podarować pracownikom na Święta Bożego Narodzenia i czy wigilia firmowa jest kosztem dla firmy? Przygotowałam obszerny poradnik, który odpowie na Twoje pytania.

 

Wigilia firmowa to inwestycja w przyszły sukces Twojej firmy. To wyjątkowe wydarzenie, na które pracowniczy czekają z utęsknieniem, pozwala nawiązać silniejsze więzi pomiędzy pracownikami i miejscem pracy.

Organizacja firmowego przyjęcia bożonarodzeniowego może być o wiele większym wyzwaniem, niż mogłoby się wydawać. Trzeba zaplanować wiele szczegółów, aby impreza okazała się sukcesem, a wiele elementów musi pasować do siebie. Przygotowałam poradnik, w którym podpowiadam, jak zaplanować wigilię firmową i dlaczego warto to zrobić.

Wigilia firmowa – jak zaplanować ją krok po kroku?

Sezon świąteczny to doskonały moment, by podziękować pracownikom za trud włożony w pracę. Jest sposobem na okazanie wdzięczności oraz okazją do integracji zespołu i umocnienia więzi przy smacznym jedzeniu i dobrej zabawie. Zastanawiasz się jak zaplanować niezapomnianą imprezę bożonarodzeniową w Twojej firmie?

1. Ustal budżet, aby wiedzieć, na jakie atrakcje możesz sobie pozwolić.

2. Wybierz miejsce organizacji wigilii firmowej, bo wcale nie musi się ona odbywać w Twojej firmie. Popularnym miejscem organizacji bożonarodzeniowych imprez dla firm są hotele czy restauracje.

3. Motyw przewodni imprezy ułatwi planowanie przyjęcia i sprawi, że pracownicy będą bardziej podekscytowani tym wydarzeniem. Możesz zaprosić pracowników swojej firmy na wigilię firmową w stylu Krainy Lodu, Tropikalnym, w stylu lat 20 lub zorganizować konkurs na najciekawszy sweter bożonarodzeniowy i na zaproszeniu na wigilię firmową poprosić o ubranie świątecznego sweterka z motywem bożonarodzeniowym.

4. Wybierz catering na wigilię firmową, który przygotuje menu na wigilię firmową oraz zadba o potrawy, świąteczne słodkości i napoje.

5. Zaplanuj atrakcje na wigilię firmową i nie zapomnij przygotować upominków świątecznych dla pracowników i kontrahentów.

6. Uprzedź pracowników, jak mają się ubrać na wigilię firmową. Jeśli planujesz gry i rywalizacje sportowe, poproś, by zabrali także wygodną odzież sportową.

7. Wyślij zaproszenia. Po wybraniu miejsca organizacji wigilii firmowej, jej tematyki i stroju nadszedł moment, by wysłać pracownikom zaproszenie. Wcale nie musi być drukowane, możesz do tego wykorzystać e-mail lub firmowy komunikator. Nie zapomnij zawrzeć w nim podstawowych informacji o firmowym przyjęciu bożonarodzeniowym takich jak – kiedy i gdzie odbywa się impreza, jakie atrakcje i aktywności przewidujesz oraz zalecany dress code.

8. Nie zapomnij o świątecznych dekoracjach bożonarodzeniowych.

Jakie atrakcje na wigilię firmową zaplanować?

Dobrym pomysłem, by zadbać o atmosferę na wigilii firmowej, jest zaplanowanie atrakcji dla pracowników, które pozwolą rozluźnić atmosferę oraz nawiązać i budować relacje pośród współpracowników. W rankingu najpopularniejszych atrakcji na wigilię firmową w Fabryce Atrakcji wyliczyć można: Świąteczny Escape Room, Świąteczny ArtBuidling, Christmas Challenge – grę integracyjną i doskonałą zabawę w świątecznym klimacie, Świąteczny teleturniej, Świąteczne gotowanie, Świąteczną ucztę z sekretem, Świąteczny teledysk, Christmas Express, Imprezę z kasynem, degustacje alkoholi oraz wiele innych warsztatów integracyjnych.

Fabryka Atrakcji oferuje również organizację i scenariusze na świąteczne spotkania online, czyli wirtualne wigilie firmowe. Również wigilia firmowa online może być świetnym sposobem na zabawę i zaangażowanie członków zespołu. Świetną formą atrakcji wówczas będzie: Świąteczny teleturniej online, warsztaty barmańskie, Świąteczny teledysk online, Czekoladowe święta, Świąteczne gotowanie online czy Świąteczny galimatias.

Zalety organizacji wigilii firmowej

Poznaj tylko niektóre z korzyści płynące z planowania świątecznego przyjęcia w Twojej firmie.

Okazja do podziękowania za pracę i wysiłek oraz motywator do działania

Zbiegający się z końcem roku okres świąteczny może być czasem zbliżających się terminów, nadmiernego obciążenia pracą, kurczących się budżetów oraz obowiązków rodzinnych i firmowych, które mogą się kumulować, a w efekcie powodować stres i rozproszenie uwagi pracowników. Wigilia firmowa to doskonały pomysł, by zapomnieć o presji oraz stresie i wspólnie świętować sukcesy firmy. Podniesie morale pracowników i stworzy atmosferę, która zmotywuje ich do pracy w kolejnym roku kalendarzowym. To potężne narzędzie, które angażuje pracowników do działania, mimo to wielu pracodawców odrzuca je ze względu na koszty organizacji wigilii firmowej.

Możliwość poznania współpracowników od zupełnie innej strony

Takie spotkanie firmowe po pracy to świetny sposób na nawiązanie bliższych relacji ze współpracownikami oraz poznanie ich z zupełnie innej strony. Podczas luźnej rozmowy, warsztatów czy zabawy integracyjnej. Efektem tego wydarzenia jest poprawa komunikacji w firmie i płynniejsza współpraca oraz lepsze wyniki w przyszłości.

Chwila wytchnienia od pracy

Święta Bożego Narodzenia zwiastują nadchodzący koniec roku dlatego firmowa wigilia to świetny czas, by podsumować osiągnięcia firmy, nagrodzić pracowników i porozmawiać o tym, co inspirowało ich do działania w ostatnich miesiącach. Poza bardziej towarzyskimi i zabawnymi elementami firmowego przyjęcia bożonarodzeniowego to świetna okazja, by przekazać ważne i istotne wiadomości, gdyż cały zespół jest zrelaksowany.

Motywacja do pracy i lojalność wobec firmy

Firmowa wigilia to doskonała motywacja dla pracowników do ciężkiej pracy w kolejnym roku oraz element budowania lojalności wobec firmy, bo zmotywowany, doceniony, dopieszczony i dobrze traktowany pracownik, który będzie się dobrze czuł w swoim miejscu pracy, nie będzie myślał o jego zmianie.

Wigilia firmowa a prezenty

Jakie prezenty ofiarować pracownikom podczas wigilii firmowej? Analizując cały rok, nie można koncentrować się jedynie na biznesie. Właściciele firm, jeśli tylko mają taką możliwość, powinni świętować również osobiste sukcesy pracowników. Rozdanie upominków czy prezentów na wigilii firmowej to prosty i efektywny sposób, by wyróżnić członków zespołu i nagrodzić ich za ciężką pracę przez cały rok. Bożonarodzeniowe upominki dla pracowników mogą być świetnym narzędziem motywowania pracowników do pracy w kolejnym roku.

Dlaczego bożonarodzeniowe prezenty od firm są tak ważne dla pracowników?

Ponieważ są wyrazem uznania dla pracy, jaką pracownicy każdego dnia wykonują dla sukcesu firmy. Natomiast przeprowadzone badania potwierdzają, że pracownik, który otrzyma niespodziewany prezent świąteczny pod choinkę, może poczuć, że firma w niego inwestuje, co w efekcie może zwiększyć jego lojalność wobec danej firmy. Który prezent sprawi, że Twoi pracownicy poczują się docenieni? Premia, karty podarunkowe, bożonarodzeniowy kosz prezentowy, voucher na masaż, nowy laptop.

Wigilia firmowa a koszty

Dla przedsiębiorców organizacja wigilii firmowej będzie kosztem, który można rozliczyć jedynie w określonych sytuacjach. Jest to bardzo istotne, ponieważ dobrze udokumentowane wydatki na imprezy dla pracowników są kosztem uzyskania przychodów. Zatem, w przypadku gdy wydatki poniesione na organizację wigilii firmowej przyczynią się do wzrostu przychodów firmy, wówczas będą stanowiły koszt podatkowy dla firmy. Szalenie istotne jest zatem przygotowanie planu wigilii firmowej czy przedstawienie celu takiego spotkania oraz przygotowanie odpowiedniej dokumentacji.

Czy organizując wigilię firmową, można odliczyć podatek VAT? Tak, jeśli skorzystasz z usług firmy cateringowej czy Fabryki Atrakcji, która oferuje gotowe scenariusze oraz organizację wigilii firmowej tradycyjnej i online.

Wigilia firmowa - jak ją zorganizować? Zalety, atrakcje, zasady i wszystko, co musisz wiedzieć

Wigilia firmowa tradycyjna czy online?

Zastanawiasz się, czy zorganizować tradycyjną wigilię firmową, czy bożonarodzeniowe spotkanie dla pracowników online? Dla mnie zdecydowanie lepsze są tradycyjne imprezy, w których mogę bliżej poznać drugiego człowieka na żywo. Myślę, że to ze względu na fakt, iż jako copywriterka, blogerka i Wirtualna Asystentka zbyt dużo czasu spędzam online. Dlatego każde tradycyjne spotkanie z drugim człowiekiem w realu jest dla mnie prawdziwym powodem do świętowania. Niemniej jednak to do Ciebie należy decyzja, czy zorganizujesz tradycyjne świąteczne spotkanie dla pracowników firmy, czy też firmową wigilię online.

 

Materiał promocyjny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.