Wirtualna Asystentka – zawód, praca, obowiązki i zalety korzystania z jej usług

Podejmując decyzję o prowadzeniu własnej firmy, prawdopodobnie większość osób nie zdaje sobie sprawy, jak wiele czasu pochłaniają zadania administracyjno-promocyjne, takie jak pisanie tekstów, odbieranie telefonów, odpowiadanie na maile, współpraca z influencerami, promocja firmy czy koordynacja spraw bieżących. Czy wiesz, że Wirtualna Asystentka to superbohaterka Twojej firmy, która zdejmie z Ciebie ciężar wykonywania tych żmudnych, a często i nudnych – ale niezbędnych – obowiązków?

 

Każdy przedsiębiorca w pewnym momencie prowadzenia firmy zdaje sobie sprawę, że potrzebuje pomocy w sprawach administracyjno-biurowych, prowadzeniu bloga i social mediów czy pisaniu artykułów do mediów oraz aktualizacji strony. Jako Wirtualna Asystentka każdego dnia zdejmuję z barków moich klientów ciężar wykonywania nudnych i żmudnych czynności oraz sprawiam, że mogą zająć się konkretami. Wykonuję wiele banalnych i rutynowych zadań i sprawia mi to przyjemność!

Kim jest Wirtualna Asystentka?

Wirtualna Asystentka często pracuje zdalnie w zaciszu własnego domu (a to pozwala Twojej firmie zaoszczędzić np. na zatrudnianiu pracownika etatowego, opłatach ZUS, zakupie niezbędnego dla niej sprzętu do pracy czy rachunkach za prąd). Jako kobieta na co dzień świadcząca usługi Wirtualnej Asystentki prowadzę własną działalność gospodarczą i pracuję z pięknie urządzonego domowego gabinetu. Sama ustalam sobie grafik pracy – mogę pracować o różnych porach dnia i nocy. Z klientami rozliczam się na podstawie wykonanych zadań, wystawiając faktury VAT, co jest korzystne dla większości firm.

Na zlecenie moich klientów wyręczam ich w szerokim zakresie zadań. Od bieżących spraw administracyjnych po marketing i Pr, prowadzenie blogów i social mediów poprzez copywriting SEO, czyli pisanie artykułów i niezbędnych tekstów. Istnieje wiele zadań, które możesz mi powierzyć, abyś Ty mógł skupiać się na rozwoju Twojej firmy oraz zachowaniu życiowego balansu i spędzaniu czasu z rodziną.

Wirtualna Asystentka – w pełnym wymiarze, na pół etatu, kilka godzin tygodniowo lub dorywczo

W zależności od zapotrzebowania klientów staram się być elastyczna, by dopasować swoją ofertę do potrzeb danej firmy. Dzięki temu mogę świadczyć usługi Wirtualnej Asystentki w pełnym wymiarze godzin, na pół etatu, kilka godzin w tygodniu lub dorywczo – od czasu do czasu.

Jakie usługi dla Twojej firmy może wykonywać Wirtualna Asystentka?

Zastanawiasz się, czym się zajmuje Wirtualna Asystentka i w jaki sposób może usprawnić pracę w Twojej firmie? Wirtualna Asystentka świadczy usługi i wykonuje następujące zadania:

 • Obsługa połączeń telefonicznych
 • Zarządzanie pocztą – e-mail – wysyłanie i odpowiadanie na wiadomości
 • Prowadzenie firmowego bloga
 • Obsługa sekretariatu w żłobku, firmie, przedszkolu, instytucjach, szkole
 • Aktualizacja treści na stronie i publikacja newsów
 • Zarządzanie kalendarzem – rejestracja pacjentów i klientów lub rejestracja na usługi w salonie kosmetycznym oraz telefoniczne potwierdzanie wizyt
 • Obsługa mediów społecznościowych
 • Przygotowywanie tekstów SEO
 • Budowanie relacji z klientami
 • Kompleksowa obsługa newsletterów
 • Dodawanie produktów do sklepów internetowych
 • Współpraca z blogerami i influencerami
 • Działania PR dla firm
 • Współpraca z mediami
 • Obsługa zamówień

Jak zatrudnienie Wirtualnej Asystentki pomoże w rozwoju Twojej firmy?

Obsługa połączeń telefonicznych

Choć obecnie wszystko może być załatwione mailem, wiele osób nadal woli zadzwonić do firmy, by zadać nurtujące ich pytania oraz szybko uzyskać odpowiedzi (nie chcą czekać na odpowiedź mailową). W wielu firmach konieczne jest również telefoniczne potwierdzanie wizyt pacjentów, a to kolejna sprawa związana z obsługą połączeń telefonicznych, w której wyręczy cię Wirtualna Asystentka.

Zarządzanie pocztą – e-mail – wysyłanie i odpowiadanie na wiadomości

Firmowe skrzynki mailowe często pękają w szwach od nadmiaru różnorodnych wiadomości. Ich przeglądanie jest czasochłonne. Pozwól swojej Wirtualnej Asystencje zająć się mailami, co pozwoli Ci zadbać o ważniejsze aspekty Twojej firmy.

Prowadzenie firmowego bloga na zlecenie

Firmowy blog jest niezwykłym środkiem przekazu, który warto wykorzystać w budowaniu i utrzymywaniu relacji z klientami. To niezastąpiona metoda promocji, która buduje świadomość marki oraz skupia osoby nią zainteresowane.

Jako Wirtualna Asystentka prowadzę wiele blogów na zlecenie moich klientów. Dzięki temu tworzę odpowiedni content dla ich firm oraz marek, który ułatwia kreowanie wizerunku eksperta, daje możliwość prezentacji produktu i tworzenia pozytywnego wizerunku firmy. Dodatkowo uważam, że firmowy blog ułatwia sprzedaż, jest prostym sposobem na reklamę w Internecie oraz pozytywnie wpływa na pozycjonowanie sklepu czy strony firmowej.

Dlaczego czuję się ekspertką nie tylko w copywrtingu i copywritingu SEO, ale również w prowadzeniu blogów dla firm na zlecenie? Ponieważ pisanie sprawia mi absolutną przyjemność, a jeden z moich blogów został Blogiem Roku 2014. Jako doświadczona blogerka pasjonatka z wieloletnim stażem wiem, jak prowadzić bloga dla Twojej firmy, by przynosił on realne korzyści.

Obsługa sekretariatu w żłobku, firmie, przedszkolu, instytucjach, fundacjach czy szkole

Jako Wirtualna Asystentka zarządzam sekretariatem dla żłobków, firm, przedszkoli i szkół. W zależności od potrzeb danej instytucji czy firmy obsługuję połączenia telefoniczne, zarządzam skrzynką mailową oraz dbam o odpowiedni obieg dokumentów i kontakt z klientami czy rodzicami.

Aktualizacja treści na stronie i publikacja newsów

Brak aktualnych treści na firmowych stronach to zmora wielu marek, która odstrasza potencjalnych klientów. Świadcząc usługi Wirtualnej Asystentki regularnie lub dorywczo wykonuję usługi aktualizacji treści na stronach klientów. Czasem jest to dodawanie newsów, informacji o tym, co się dzieje w firmie, innym zaś razem aktualizacja treści na stronie pod kątem pozycjonowania, dodawanie opisów kategorii czy opisu na stronę główną.

Zarządzanie kalendarzem – rejestracja pacjentów, klientów lub rejestracja na usługi w salonie kosmetycznym oraz telefoniczne potwierdzanie wizyt

Efektywne zarządzanie kalendarzem oraz jego monitorowanie to klucz do maksymalnego wykorzystania dnia w pracy. Wirtualna Asystentka zaplanuje dla Ciebie spotkania, wysyła przypomnienia i podziękowania za wizytę.

Obsługa mediów społecznościowych

Posiadanie kont w mediach społecznościowych nie wystarczy. Trzeba regularnie publikować posty, kontaktować się z odbiorcami, odpowiadać na ich pytania. Niezbędna jest również obserwacja konkurencji. Jako Wirtualna Asystentka nie tylko przygotowuję treści do social mediów, ale także dobieram do nich zdjęcia czy planuję publikacje.

Przygotowywanie tekstów SEO

Copywriting SEO to jedna z usługi, z których korzysta większość moich klientów. Pandemia sprawiła, że wiele firm nareszcie dostrzegło potencjał prowadzenia biznesu online. Aby być bardziej widoczni w sieci, potrzebują atrakcyjnych dla Czytelnika, unikalnych i optymalnie nasyconych słowami kluczowymi treści – opisów produktów, tekstów na strony internetowe oraz artykułów na blog. Copywriting SEO szalenie mnie pasjonuje, dlatego chętnie biorę udział w kolejnych szkoleniach z tej tematyki, by każdego dnia móc wykorzystywać najnowszą wiedzę zarówno w pracy blogerki, jak i copywriterki oraz wirtualnej asystentki. Poznaj 6 niezbędnych elementów copywritingu SEO na blogu i stronie oraz Copywriting SEO: Sekrety pisania skutecznych tekstów dla ludzi i wyszukiwarek.

Współpraca z blogerami i influencerami

Influencer marketing i współpraca z blogerkami to jeden z najskuteczniejszych sposobów promowania i budowania świadomości marki, który przynosi mnóstwo korzyści: zwiększa ruch, zaangażowanie i sprzedaż. Co ciekawe coraz więcej firm wybiera do współpracy mniejsze zasięgowo blogerki i influencerki, ale zdecydowanie bardziej dopasowane do profilu działalności danych marek.

Współpraca z blogerami i influencer marketing jest jedną z najszybciej rozwijających się technik marketingu online. Promocja firm na blogach dodatkowo jest świetnym sposobem na zdobycie ciekawych treści. Oczywiście, jeśli blogerka przygotuje intrygujący, ciekawy i zoptymalizowany pod kątem SEO artykuł oraz atrakcyjne zdjęcia, jak to ma miejsce np. w publikacjach na popularnym kobiecym blogu lifestylowym SposobyNaZycie.pl. To miejsce, gdzie znajdziesz autentyczne treści, ponieważ blog jest inspirowany moim życiem i codziennymi wydarzeniami.

Istnieje wiele powodów, dla których firma powinna podjąć współpracę z blogerami i influencerami. Niestety wiele firm nie wiedząc, w jaki sposób to robić, źle dobiera osoby do współpracy, często nie otrzymując w zamian obiecanych publikacji. Dobrze dobrani do współpracy, rzetelni influencerzy pomagają budować i kształtować świadomość marki. Współpraca z influencerami buduje wiarygodność i zaufanie do marki, poprawia SEO i jest odpowiednia dla każdej branży bez względu na wielkość firmy.

Zalety korzystania z usług Wirtualnej Asystentki

Więcej czasu na prowadzenie biznesu

Jedną z największych korzyści zatrudnienia Wirtualnej Asystentki jest więcej czasu na realną pracę, na odpoczynek i dla rodziny. Oddeleguj nudne, żmudne i powtarzalne czynności w Twojej firmie Wirtualnej Asystentce. To rozwiązanie pozwoli Ci skupić się na rozwoju Twojej firmy oraz kolejnych jej sukcesach.

Większa odpowiedzialność za wykonane zadania

W przeciwieństwie do pracownika etatowego, który często nie ponosi odpowiedzialności za wykonane zadania, Wirtualna Asystentka zatrudniana jest na godziny lub do realizacji konkretnego zadania, które musi wykonać, by otrzymać zapłatę. Aby zyskać stałe zlecenia w pracy jako Wirtualna Asystentka, zależy mi na tym, aby wykonywać wszystkie zlecane mi zadania, najlepiej jak potrafię.

Większa wydajność w pracy

Praca na etacie w firmie często sprzyja pogawędkom, co obniża wydajność pracowników. Efektywna Wirtualna Asystentka, która pracuje zdalnie z domowego biura, nie może pozwolić sobie na marnowanie czasu w pracy, co sprawia, że jest bardziej kreatywna, produktywna i wydajna w swoim działaniu.

Obniżasz koszty prowadzenia firmy

Podejmując współpracę z Wirtualną Asystentką, rezygnujesz z generowania wielu kosztów prowadzenia firmy – czynsz i opłaty za media w biurze, materiały biurowe, ZUS i wynagrodzenie dla pracownika. Współpraca z Wirtualną Asystentką to świetne rozwiązanie zarówno dla małych, jak i większych firm.

Co Wirtualna Asystentka może zrobić dla mojej firmy?

Wirtualna Asystentka pomoże w prowadzeniu spraw administracyjnych, rozwoju biznesu, marketingu i Pr, współpracy z influencerami i blogerami, prowadzeniu bloga, aktualizacji strony internetowej czy obsłudze social mediów oraz wielu innych zadaniach w firmie. Dobra Wirtualna Asystentka pomoże zaoszczędzić wiele godzin, co poprawi produktywność i przyczyni się do sukcesów Twojej firmy.

Jakie są obowiązki Wirtualnej Asystentki?

W zależności od potrzeb danej firmy, świadcząc usługi Wirtualnej Asystentki dla firm, najczęściej zajmuję się copywritingiem SEO oraz pisaniem tekstów na zlecenie, które ludzie chcą czytać. Jednak to nie wszystko, dla niektórych klientów aktualizuję informacje na stronie, dodaję produkty w sklepach internetowych. Choć najwięcej frajdy sprawia mi prowadzenie firmowych blogów, to piszę również opisy produktów czy kategorii, przygotowuję teksty do newsletterów. Moimi zadaniami w pracy Wirtualnej Asystentki jest również obsługa mediów społecznościowych, która polega na przygotowywaniu postów, dobieraniu zdjęć i publikacji treści, a także odpowiadaniu na wiadomości i komentarze. Innym obowiązkiem Wirtualnej Asystentki jest prowadzenie kalendarza wizyt u lekarza czy prowadzenie kalendarza usług dla salonu kosmetycznego. Na zlecenie kilku innych klientów jako Wirtualna Asystentka zajmuję działaniami PR, współpracą z mediami, blogerkami i influencerami.

Jak zostać Wirtualną Asystentką?

Wirtualna Asystentka to moim zdaniem zawód przyszłości. Od kilku miesięcy obserwuję zwiększone zainteresowanie usługami Wirtualnej Asystentki. Najlepiej wyróżnić się spośród konkurencji konkretnymi umiejętnościami, wiedzą i doświadczeniem. W mojej codziennej pracy wykorzystuję znajomość zasad copywritingu i copywritingu SEO, doświadczenie w prowadzeniu portali i blogów oraz doświadczenie w sprzedaży czy doświadczenie w nawiązywaniu kontaktów z klientami.

Skorzystaj z usług Wirtualnej Asystentki. Z przyjemnością wyręczę Cię w sprawach, na które nie masz czasu. Konkretne zadania i obowiązki ustalam podczas omawiania warunków współpracy z danym klientem, zależnie od potrzeb jego firmy.

Wirtualna Asystentka – zawód, praca, obowiązki i zalety korzystania z jej usług blog Wirtualnej Asystentki

Wylegujesz się na hamaku na plaży. Popijasz pyszną pina coladę. Delikatny wiatr przyjemnie głaszcze Cię po skórze, a piękny zachód słońca podkreśla opaleniznę. Celebrujesz ten piękny moment, mrużąc delikatnie oczy, gdy nagle zadzwonił telefon. Piękny sen na jawie skończył się, gdy zadzwonił klient.

A co jeśli Ci powiem, że to marzenie może stać się rzeczywistością? Teraz możesz spokojnie rezerwować długo wyczekiwaną wycieczkę i wypoczywać, wiedząc, że nad Twoją firmą czuwa Anioł w postaci Wirtualnej Asystentki. Kiedy Ty będziesz wypoczywać na dwutygodniowym urlopie, ja świadcząc usługi Wirtualnej Asystentki dla Twojej firmy, odpowiem na pytania Twoich klientów, opublikuję artykuły na firmowym blogu. Zadbam o aktualności na stronie, kontakt z prasą, blogerami oraz influencerami. A Ty wypoczniesz i naładujesz akumulatory.

Jedna odpowiedź do “Wirtualna Asystentka – zawód, praca, obowiązki i zalety korzystania z jej usług”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.