Właściwości i zastosowanie luksusowych świec zapachowych We Love Candles

Elegancka i luksusowa świeca zapachowa We Love Candles to doskonały sposób, by pozytywnie się nastroić oraz udekorować dom intensywnym i przyjemnym naturalnym zapachem. Zamiast wybierać słabej jakości tanie i trujące świece stawiam na naturę, ekologię, zero waste i wyjątkowy design. W jesienne i zimowe wieczory chętnie rozpalam świece dla własnej przyjemności, zgodnie z filozofią Hygge. Poznaj zalety palenia ekologicznych i eleganckich świec, które pozytywnie nastrajają i są stylową dekoracją każdego wnętrza.

Najpopularniejszy blog o świecach zapachowych

Jak się odprężyć zapracowanym i stresującym dniu? Jednym z moich ulubionych momentów Hygge, który uwielbiam celebrować, szczególnie jesienią i zimą, jest aromaterapia. Uwielbiam ten moment, gdy siadam wieczorem na kanapie lub w ulubionym fotelu, mieszkanie jest wysprzątane, a ja robię sobie wolne od własnego biznesu. Rozpalam jedną z ekskluzywnych naturalnych świec do aromaterapii i odpływam w nieznane…. Niedawno odkryłam niezwykłe i eleganckie świece marki We Love Candles. Dlaczego warto po nie sięgnąć?

Mam świadomość, że pracuję zbyt dużo. Prowadzę własną firmę już 7 lat i uwielbiam swoją pracę. Zdecydowanie jest to moja pasja, choć wiem, że w życiu warto zachować równowagę, to czasem bywa to trudne. Do tego dochodzi stres, na przykład ten związany z budową czy urządzaniem domu. Lubię wybrać się czasami do spa, na odprężającą kąpiel w jacuzzi czy jeden z masaży, ale nic nie zastąpi również chwil odprężenia, które powoli wprowadzam do swojego życia.

Wiem, że nie ma nic lepszego niż zrelaksowana dusza w zdrowym ciele, dlatego sięgam do aromaterapii. Czy wiesz, jak ważną rolę w tym procesie odgrywają świece zapachowe? Które z nich wybrać, by stworzyć w domu odprężającą atmosferę.

Zalety korzystania ze świec zapachowych

Naturalne świece zapachowe wypełnione woskiem sojowym i olejkami eterycznymi wykazują właściwości aromaterapeutyczne. Czyli w holistyczny sposób przywracają równowagę ciała, duszy i umysłu. Aromaterapia jest od wieków używana jako metoda lecznicza, którą stosowano, by łagodzić stres czy bóle, poprawiać koncentrację czy dodawać energii. Naturalne olejki eteryczne pobudzają zmysły, a niektóre ich aromaty mogą obniżać ciśnienie krwi oraz poprawiają samopoczucie.

Okazuje się, że możemy zmienić lub wyeliminować negatywne emocje, które przywiązujemy do niektórych sytuacji, stosując aromaterapię. Przeprowadzone badania wykazały, że zapach ma zdolność przekraczania bariery krwi i przemieszczania się do ośrodkowego układu nerwowego. Zapachy mają dostęp do obszaru mózgu zwanego „emocjonalnym centrum”. A nasze emocje i zmysł węchu są silnie powiązane. Kiedy zatem wdychasz aromat naturalnej i ekologicznej świecy, wówczas poprawia się twój nastrój i zdrowie.

Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego tak wiele osób uwielbia rozpalać świece zapachowe? Dla mnie to doskonały sposób, by się odprężyć, zrelaksować oraz przywrócić energię i równowagę. Starannie dobieram świece aromaterapeutyczne.

Jak powstaje świeca zapachowa?

Każda świeca zapachowa powinna składać się z 4 głównych składników: opakowania, knota, wosku i zapachu. Dobrej jakości świeca znajduje się w szklanym słoiku, jej knot wykonany jest z drewna lub bawełny i nie zawiera toksycznych pierwiastków, takich jak ołów czy cynk, które mogą unosić się w powietrzu i wnikać do organizmu przez układ oddechowy. Do produkcji naturalnych świec aromaterapeutycznych wykorzystuje się wosk sojowy, wosk pszczeli czy wosk rzepakowy. Najlepiej unikać świec wykonanych z parafiny, czyli pochodnej ropy naftowej, która podczas spalania emituje toksyczne związki do atmosfery takie jak benzen, formaldehyd czy toluen. Natomiast wydzielana z nich sadza jest równie niebezpieczna co bierne palenie.

Wysokiej jakości świeca aromaterapeutyczna zawiera naturalne olejki eteryczne. Jeśli znajdziesz na niej oznaczenie „perfumy” lub „olejki zapachowe” to prawdopodobnie zapach powstał z olejków syntetycznych. Kluczem do uzyskania efektów aromaterapii jest zastosowanie czystych olejków eterycznych. Taka świeca powstaje ze 100% naturalnych składników. Ponadto świece zapachowe wytwarzane metodami ekologicznymi są nieco droższe niż te popularne, ale mają znacznie więcej zalet. Spalają mniej sadzy, płoną wolniej, wyglądają elegancko i stylowo i pozytywnie wpływają na nastrój i samopoczucie.

Mnóstwo zalet świec zapachowych

Świece aromaterapeutyczne mogą przynosić korzyści zdrowotne w przypadku problemów skórnych, zaburzeń trawienia, problemów z zasypianiem czy PMS. Ale również przywoływać wspomnienia lub nadawać przyjemniejsze znaczenie zwykłym codziennym czynnościom. Uwielbiam rozpalać świecę o zapachu pomarańczy, kiedy sprzątam. Jej aromat wprawia mnie w pozytywny nastrój i kojarzy się z czystym i mieszkaniem. Ale to nie wszystko, bo świeca zapachowa może poprawiać koncentrację czy pokazywać innym twoją osobowość lub umiejętnie stworzyć romantyczny albo odprężający nastrój.

Świece w historii

Z biegiem czasu świece ewoluowały od użytkowego źródła światła do dekoracyjnego akcentu, który ma wiele różnych zastosowań i zalet. Świece są używane jako źródło światła od ponad 5000 lat, ale niewiele wiadomo o ich pochodzeniu. Pierwsze wzmianki o świecach pojawiają się u starożytnych Egipcjan. W latach 50. XIX wieku stworzono wosk parafinowy, jednak po wynalezieniu i wprowadzeniu do powszechnego użytku żarówki świece przestały mieć tak dużą wartość dla ludzi.

W ciągle rozwijającym się świecie świece już nie będą stanowić głównego źródła światła dla człowieka, ale zyskują popularność i inne zastosowania. Są stylową dekoracją wnętrz, naturalnie aromatyzują powietrze w mieszkaniu, wprowadzają w dobry nastrój, tworzą atmosferę Hygge, podkreślają rodzinne ceremonie, symbolizują świętowanie, uspokajają zmysły czy wprowadzają w romantyczną atmosferę np. na randce. Potrafią zmienić atmosferę każdego wnętrza, ale doskonale prezentują się również rozpalone wieczorem na tarasie. Udekorują biuro, salon, jadalnię czy łazienkę. Ocieplają wnętrze subtelnym migotaniem promieni i wprowadzają odprężającą atmosferę.

luksusowe świece zapachowe We Love Candles

9 sposobów, jak korzystać ze świec aromaterapeutycznych

1. Stwórz atmosferę hygge

Migotanie płomieni rozpalonych świec wprowadza wyjątkowy klimat, który sama uwielbiam celebrować. Wystarczy rozpalić kilka świec, by stworzyć przytulną i intymną atmosferę. Świece mają właściwości lecznicze i kojące. Z tego względu używa ich wielu terapeutów czy masażystów, są rozpalane w salonach kosmetycznych i podczas wykonywania zabiegów spa. Ich delikatny blask koi zmysły i uspokaja. Świece aromaterapeutyczne dodają energii, uspokajają, relaksują i poprawiają koncentrację. Możesz tego doświadczyć na sobie. Kiedy czujesz się przemęczona lub zestresowana, rozpal świecę, obserwuj jej płomień i głęboko oddychaj przez kilka minut.

2. Celebruj uroczystości z innymi lub romantyczną atmosferę

Świece są świetnym pomysłem, by świętować wiele rodzinnych i ważnych dla Twoich najbliższych uroczystości, takich jak urodziny, ślub, rocznica, emerytura czy ukończenie szkoły. Czasem rozpalamy je na torcie, a innym razem by wprowadzić romantyczną atmosferę np. na randce z mężem. Zawsze są ważnym elementem rodzinnych uroczystości.

3. To doskonały prezent dla siebie i innych

Świece to elegancki pomysł na prostą i piękną dekorację domu. Warto wybrać świece aromaterapeutyczne w dekoracyjnych słoikach. Kilka z nich ustaw w łazience, by zmienić ją w odprężające spa. Świece stojące w salonie wprowadzają spokój i przytulną atmosferę. Umieszczone w jadalni utrzymują romantyczną atmosferę, a w sypialni dodają intymności i rozpalają zmysły. Warto używać również świec na tarasie lub w ogrodzie.

4. Efektowna dekoracja wnętrz

Świece odpowiadają żywiołowi ognia w feng shui. Atmosfera i oświetlenie podkreślą styl wnętrz każdego domu. Poza kominkiem to świece są kolejnym elementem obrazującym żywioł ognia. Stanowią silne remedium, które oczyszcza atmosferę, ociepla energię i wypełnia nią wnętrza.

5. To sposób na piękny zapach w domu

Świece zapachowe subtelnie wypełniają dom przyjemnym aromatem. Nie tylko pomagają tuszować niepożądane zapachy, ale również poprawiają jakość powietrza. Możemy wybrać spośród aromatów świątecznych, owocowych czy kwiatowych. Wybierajmy świece wykonane z naturalnych wosków i knotów, które nie wytwarzają sadzy oraz nie uwalniają toksycznych substancji.

6. Pozytywnie wpływają na zdrowie

Palenie świec może być korzystne dla zdrowia. Częścią zdrowego stylu życia jest dbałość o siebie i umysł. Rozpalanie świec zapewnia doskonałą atmosferę, która uspokaja i poprawia samopoczucie.

7. Pomagają w medytacji czy modlitwie

Rozpalanie świec podczas medytacji pomaga w skupieniu umysłu. Często rozpala się je i skupia na płomieniu płonącej świecy, by przywrócić równowagę. Świece są też używane podczas modlitwy.

8. Mogą przywoływać wspomnienia

Świece zapachowe mogą przywoływać wspomnienia, ale również warto ich używać na pamiątkę bliskich, którzy odeszli.

9. Idealne na randkę

Szczególnie po kilku latach małżeństwa naturalne świece aromaterapeutyczne doskonale się sprawdzają, by rozpalić zmysły. Wystarczy rozpalić kilka z nich by zwykły obiad lub kolacja z mężem zmieniła się w romantyczny wieczór.

Świece zapachowe We Love Candles – moja opinia

Designerski wygląd. Piękne szklane opakowania. Naturalny wosk sojowy oraz wysokiej jakości olejki eteryczne. Wszystko to sprawia, że celebruję chwile odprężenia, gdy płomień rozpalonej świecy migocze przede mną, a spokój wypełnia przyjemny zapach.

Dobrej jakości świece zapachowe wypełnione naturalnym woskiem i wysokiej jakości olejkami eterycznymi nie tylko odprężają, ale również relaksują, odstresowują i ułatwiają zasypianie. Migoczący płomień świecy uspokaja. Naturalny wosk sprawia, że podczas spalania nie wydzielają się toksyczne związki, a powietrze jest czyste i umożliwia cyrkulację naturalnych zapachów w całym pomieszczeniu.

Długo przeglądałam ofertę naturalnych świec ekologicznych marki We Love Candles. Niewątpliwie wzrok przyciągają ich eleganckie szklane opakowania. Nie bez znaczenia był dla mnie również fakt, że powstają z wysokiej jakości składników. Wolę zapłacić więcej, ale zyskać naprawdę dobrej jakości naturalne świece ekologiczne. Ostatecznie, by je poznać, wybrałam świecę zapachową Rabarbar i Lilia z serii Basic i świecę zapachową Lovely Girl z serii Gold.

luksusowe świece zapachowe We Love Candles

Świeca zapachowa Rabarbar i Lilia We Love Candles znajduje się w eleganckim i poręcznym słoiku ze szkła. Ma wosk w kolorze pomarańczy i solidne drewniane zamknięcie. Jej prosta i minimalistyczna forma przyciąga wzrok, a kompozycję zapachową wypełniają nuty rabarbaru, lilii, malin i karmelu. Luksusowa świeca zapachowa ma sojowy wosk i drewniany knot, dzięki czemu są naturalne, a do tego prezentują się stylowo i magicznie.

Świeca zapachowa Lovely Girl We Love Candles to luksusowa świeca z linii Gold. Ma niezwykłą szklaną pokrywkę, którą zdobi autentyczny kryształ Swarovsky. Przyjemna i subtelna kompozycja zapachowa jest elegancka i ociekająca kobiecością, łączy w sobie trzy nuty zapachowe:

  • głowa zbudowana została z połączenia nut bergamotki, pomarańczy i mandarynki;
  • kwiatowe serce powstało z połączenia jaśminu, róży i kwiatu pomarańczy;
  • bazę tworzy paczula, wetiwer i drzewo sandałowe.

 

Warto podkreślić, że eleganckie świece zapachowe We Love Candles nie zawierają szkodliwej parafiny oraz utwardzaczy, polepszaczy czy stabilizatorów. Są piękną dekoracją i prezentują się idealnie zarówno w domowym biurze, w stylowo urządzonym salonie – ustawione na komodzie lub kominku, na stole w jadalni czy w przypominającej spa domowej łazience.

Niedawno miałam przyjemność bliżej poznać markę luksusowych świec zapachowych. Zapraszam na rozmowę z przedstawicielką marki, która pojawiła się na portalu TrustedCosmetics.pl w artykule pt. Luksusowe marki We Love Beds i We Love Candles – minimalizm, slow life i zero waste.

luksusowe świece zapachowe We Love Candles

Jeśli kiedykolwiek poszukiwałaś wymówki, aby pozwolić sobie na przyjemność w postaci luksusowej świecy zapachowej, mam nadzieję, że po przeczytaniu mojego artykułu oraz poznaniu korzyści zdrowotnych, sięgniesz po świece We Love Candles. Imponujący design, wyjątkowy zapach i niesamowite szklane opakowania sprawią, że pokochasz je od pierwszego wejrzenia. Poza tym są wypełnione wysokiej jakości skoncentrowanymi olejkami eterycznymi, które przywracają równowagę, zmniejszają stres i wprowadzają w pozytywny nastrój.

Uwielbiam rozpalać świece zapachowe, dlatego na moim blogu o świecach zapachowych znajdziesz również inne artykuły na ten temat:

 

A Ty, dlaczego lubisz rozpalać świece?

Jedna odpowiedź do “Właściwości i zastosowanie luksusowych świec zapachowych We Love Candles”

  1. Nigdy nie wiedziałam jak powstają świece zapachowe i warto było o tym poczytać 😉 Świece We Love Candles kupiłam dwa tygodnie temu i muszę powiedzieć, że mają piękny zapach! Ja też uwielbiam wieczorami zapalić świece, nadają niepowtarzalnego klimatu 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.