Mimo iż pracowałam na etacie, lubię się rozwijać, szukać dodatkowych zleceń współpracy i po prostu coś robić. W związku z tym podjęłam decyzję, by otworzyć własną firmę dwa tygodnie przed ślubem.
Dwa lata przed ślubem rozpoczęłam współpracę z pewną polską firmą kosmetyczną na zasadach mlm. Mimo iż początkowo trudno było mi się przekonać do tej formy działania, podjęłam wyzwanie, bo była to praca, którą mogę wykonywać po mojej etatowej pracy – czyli wieczorami i w weekendy. A że pracując na etacie, otrzymywałam wynagrodzenie w postaci najniższej krajowej, chciałam sobie dorobić, aby mieć własne pieniądze na sprawy związane ze ślubem i organizacją wesela.
Ustaliłam sobie miejsce do pracy i plan działania. Wzięłam udział w wielu szkoleniach u osób, które już odniosły sukces w pracy w mlm. I działałam. Każdego dnia wytrwale realizowałam swoje cele.
Oczywiście zawsze należy budować odpowiedni wizerunek swojej firmy. Dlatego pierwsze co zrobiłam po zostaniu konsultantką kosmetyczną i zamówieniu pierwszych kosmetyków to własna strona internetowa, na której przedstawiałam zalety firmy oraz możliwości współpracy, a także często recenzowałam kosmetyki, aby pokazać ich właściwości.
Następnie doszedł profil na portalu Facebook, który w tamtym czasie dopiero zyskiwał na popularności, a jeszcze później sklep internetowy z kosmetykami. Poza codziennym kontaktem z osobami, które potencjalnie mogłyby być zainteresowane oferowanymi przeze mnie kosmetykami, bądź chęcią zostania konsultantki reklamowałam się w artykułach na różnych portalach i w lokalnych mediach, brałam udział w wydarzeniach dla kobiet, a także ciężko pracowałam na sukces mojej strony – dodając ją do różnych katalogów firm.
Moja codzienna praca szybko przyniosła pierwsze sukcesy. Bo już po 3 miesiącach zaczęłam zarabiać z obrotów mojej grupy. Może nie była to jakaś duża kasa, ale 500-800 zł każdego miesiąca naprawdę mnie motywowało. Tym bardziej że dojazdy do pracy i koszty paliwa nie pozwalały mi odłożyć za wiele wynagrodzenia za pracę etatową. Comiesięczny przypływ gotówki motywował, sprawiał, że naprawdę chciało się pracować więcej, tworzyć nowe akcje i pomysły. I tak też robiłam, a miesięczne zarobki rosły i to bardzo. Był jeden minus, mogłam je wypłacić albo w towarze, albo wystawiając fakturę (ale wiadomo, żeby wystawić fakturę, trzeba mieć swoją firmę). Dlatego zbierałam sobie te pieniądze, które czekały na moment założenia firmy. Stwierdziłam, że zrobię to dopiero po ślubie, żeby zbyt wiele razy nie zmieniać danych firmowych. Bo oczywiście zmierzałam przyjąć nazwisko męża.
I nadszedł ten dzień. Dwa tygodnie po ślubie i weselu podekscytowana udałam się do Urzędu Miasta, by założyć firmę. Następnie otwarłam konto, które dotyczyło jedynie firmowych wydatków i przychodów. Chciałam to rozdzielić od naszego osobistego konta, tak aby mieć kontrolę nad tym, ile zarabiam i ile wydaję.
Uzbierałam kilkanaście tysięcy złotych i wówczas na spokojnie otworzyłam swoją własną firmę i wystawiałam faktury, by wypłacić zarobione przeze mnie pieniądze.
Gratuluję odwagi, ja wciąż na etacie, bo z kredytem wizja tego, że coś pójdzie nie tek jest paraliżująca…
Dziękuję, choć miałam podobnie jak Ty. Kredyt hipoteczny, praca na etacie i do tego jeszcze własny biznes. Nas też wizja kredytu, potencjalnych problemów z jego spłatą bardzo paraliżowała, ale też motywowała do poszukiwania prac dodatkowych 🙂
Oboje z mężem pracujemy na etacie. On nawet 1 i 3/4 etatu. Przy kredycie nie odczuwamy efektów naszej pracy i jego poświęcenia. Będąc w naszym mieszkaniu choć wiem, że ono tak właściwie będzie niepodważalnie nasze za ok 25 lat jestem bardzo wdzięczna za to co mamy. Wielokrotnie nachodziła mnie myśl o tym, aby w jakiś sposób sobie dorobić, ale lęk przed zorganizowaniem sobie czegoś jest paraliżujący.
pozdrawiam