Własnoręcznie robione świece DIY

Mnóstwo pracy i stresu oraz życie w ciągłym biegu sprawia, że coraz częściej poszukuję sposobów na odprężenie i relaks. Na co dzień we własnej firmie wykonuje mnóstwo pracy twórczej – pisząc teksty na zlecenie. Jednym z moich ostatnich pomysłów na odreagowanie jest tworzenie własnych świec. Jak to zrobić? Okazuje się, że jest do bardzo proste!

W sklepie internetowym Ecoflores znalazłam mnóstwo ciekawych produktów, które pozwalają własnoręcznie w zaciszu domowym przygotować (mam nadzieję piękne świece). To ciekawe miejsce w internecie, znajdziemy w nim także produkty do stworzenia własnych mydeł, kosmetyków czy kul do kąpieli. Szeroki wybór akcesoriów sprawił, że na początek zamówiłam zestaw startowy do wykonania świec żelowych morskim klimacie. W zestawie tym znalazłam: 2 szklane słoiczki, żel parafinowy, 3 knoty woskowane, piasek, wosk plastyczny do mocowania knota, patyczki, muszelki i niebieski barwnik do świec oraz rafię i woreczki celofanowe, które umożliwiają zapakowanie świeczek na prezent.

 

Do wykonania świecy DIY będą potrzebne:

  • szklane słoiczki (mogą być na przykład po deserach lub jogurtach)
  • parafina, wosk lub żel parafinowy
  • knot
  • barwnik do świec
  • ozdoby

Jak przygotować własnoręcznie świecę DIY krok po kroku?

Po złożeniu zamówienia na zestaw startowy do wykonania świec w domowym zaciszu w sklepie internetowym Ecoflores, po kilku dniach dotarło do mnie pudełko. Wyjęłam z niego szklane słoiczki. Do nich na środku każdego szklanego naczynia, za pomocą plastycznego wosk przymocowałam knot z blaszką. Wszystko po to, aby knot znajdował się na swoim miejscu i nie przesuwał w trakcie zalewania oraz schnięcia wosku. Następnie wsypałam piasek, ułożyłam morskie ozdoby i muszelki na dnie moich świeczek. Kolejny etap tworzenia własnej domowej świecy DIY to roztopienie żelu parafinowego w kąpieli wodnej. W tym celu niezbędne będą dwa garnki. Do większego wlałam wodę. W mniejszym umieściłam żel parafinowy. Dość długo się rozpuszczał. Dodałam do niego jedno maleńkie ziarenko barwnika do świec. Wymieszałam i kiedy wosk miał odpowiednią konsystencję, zalałam dwa przygotowane przeze mnie wcześniej szklane słoiczki z morskimi kompozycjami. I gotowe.

Własnoręcznie robione świece DIY

Na początek z szerokiej oferty sklepu Ecoflores trudno było mi wybrać produkty, które będą niezbędne do własnoręcznego robienia świec. Okazało się, że jest to bardzo proste! Wystarczy zastosować się do załączonej instrukcji. Taka stworzona własnoręcznie świeca może być oryginalną ozdobą domu, bądź świetnym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby. Poza tym jest to odprężające i satysfakcjonujące zajęcie. Które zajmuje niewiele czasu, a sprawia mnóstwo przyjemności. W przypadku moich pierwszych własnoręcznie wykonanych świec coś chyba jednak poszło nie tak, bo wcale nie widać ułożonych na dnie naczynia dekoracji. To chyba nie miało tak wyglądać. Być może zrobiłam coś nieodpowiednio, jednak ten fakt wcale mnie nie zniechęca. Muszę jeszcze popracować nad moimi świecami.

Przyznam szczerze, że lubię wykonywać takie prace manualne, bo wówczas mój ciężko pracujący na co dzień umysł, doskonale odpoczywa. Jednak bardzo obawiałam się, jak mi wyjdzie to moje własnoręczne tworzenie świec. A okazało się, że nie było tak źle! Nie zraża mnie fakt, że za pierwszym razem nie wyszło tak, jak chciałam. Z pewnością powinnam jeszcze szlifować tę umiejętność. Myślę, że taka zabawa w tworzenie świec może być także wyjątkowym sposobem na magiczną i kreatywną zabawę z dziećmi.

Własnoręcznie robione świece DIY

Już wkrótce zamówię kolejne produkty do własnoręcznego tworzenia świec w zaciszu domowym w sklepie internetowym Ecoflores. A tymczasem mam dla Ciebie zniżkę, rabat 5% na hasło: sposobynazycie.

 

Uwielbiam rozpalać świece zapachowe, dlatego często poruszam ten temat na moim blogu. Przeczytasz o nich w artykułach:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.