Wraca moda na plakaty – jak udekorować nimi mieszkanie?

Plakaty ścienne to szybki, efektowny i sprawdzony pomysł na to, by nie tylko udekorować pokój, ale nadać mu także stylowego charakteru. Dzięki nim dosłownie w okamgnieniu ożywimy aranżację ani nie przepłacając, ani się przy tym nie przemęczając!

 

Jeśli niektórym z nas plakaty wciąż kojarzą się przede wszystkim z wizerunkami gwiazd muzyki pop lub ze znanymi sportowcami, to najwyższy czas, by poznać ich całkiem nowe oblicze. Plakaty przeżywają bowiem swój renesans i prezentują się tak pięknie, modnie i stylowo, jak jeszcze nigdy dotąd! Małe i duże, oprawione w antyramę lub metalową ramę, zawieszone pojedynczo lub w formie tryptyku – aranżacyjnych pomysłów jest naprawdę mnóstwo.

To właśnie sprawia, że plakaty na ścianę sprawdzą się w dosłownie każdym stylu aranżacyjnym: minimalistycznym, skandynawski, industrialnym, retro czy boho. Jeśli więc zastanawiamy się, w jaki sposób odświeżyć salon, sypialnię czy przedpokój, plakat będzie strzałem w dziesiątkę. A gdzie szukać najciekawszych propozycji? W sklepie Myloview. To właśnie stąd pochodzą zaprezentowane w tym artykule wzory.

 

Plakaty na ścianę, czyli wiele dekoracyjnych możliwości

Zacznijmy od rzeczy najważniejszej – szeroki wybór wzorów sprawia, że każdy i do każdego wystroju znajdzie plakat na ścianę. Można postawić na jeden z najmodniejszych wzorów tego roku lub zdecydować się na przedstawienie o uniwersalnym i ponadczasowym charakterze. Najważniejszym kryterium jest to, by wybrany wariant wpasował się w wystrój, w jakim się znajdzie. Może kierować się aspektem kolorystycznym lub stylistycznym. Warto natomiast dodać, że popularnym rozwiązaniem są eklektyczne stylizacje, które łączą ze sobą bardzo różne estetyki. Jeśli pójdziemy w tym właśnie kierunku, plakat można dobrać tak, by kontrastował z aranżacją.

Na jakie wzory plakatów warto się zdecydować, chcąc stworzyć wystrój wnętrza, który będzie ponadczasowy? Można zainspirować się swoim hobby. Przedstawienia zabytkowych samochodów, reprodukcje znanych dzieł sztuki, kompozycje z muzycznymi instrumentami lub oryginalna mapa świata – to zaledwie kilka przykładów. Miłośnikom życia w mieście spodobają się nowoczesne grafiki z wielkimi metropoliami, z kolei wszystkim, którzy pragną otoczyć się naturą, zaproponujemy leśne wzory o nastrojowym charakterze.

Modne plakaty ścienne – poznaj wzory, które są na topie

Z kolei wielbicielom aranżacji na topie, polecam modne plakaty. W tym roku wybór wzorów jest naprawdę imponujący i bardzo różnorodny, co otwiera przed nami wiele dekoracyjnych możliwości.

Dużą popularnością cieszą się antyczne motywy, które podobnie jak plakaty, przeżywają właśnie swój renesans. Na ścianie może zagościć starożytna świątynia z kolumnami, fotografia marmurowej rzeźby lub nowoczesna w wyrazie kompozycja w duchu line art prezentująca portret Greczynki o charakterystycznym upięciu włosów. Miłośnikom nieco bardziej współczesnych ozdób mogą spodobać się plakaty w styku boho, które łączą geometryczne formy z roślinnymi akcentami. Stonowana kolorystyka takich kompozycji będzie pasować jak ulał nie tylko do wystroju boho, ale także do wnętrza inspirowanego trendem „nude”.

Wracając do wzorów ze świata natury, należy przywołać przedstawienia bardzo dekoracyjnej trawy pampasowej. Roślina ta króluje w tym roku na salonach, zdobywając coraz większe uznanie. Na topie są zarówno fotografie, jak i nastrojowe ilustracje. W stylu eko mogą natomiast zagościć plakaty przypominające dawne ryciny przyrodnicze ukazujące albo rośliny, albo zwierzęta. To świetny sposób na to, by wystrój stał się bardziej przytulny i by zagościła w nim odrobina natury.

Plakaty nowoczesne doskonale prezentują się w formie galerii

Wiemy już, na jakie wzory można się zdecydować. W zasięgu ręki znajduje się duży wybór zarówno modnych, jak i ponadczasowych propozycji. Teraz odpowiedzmy na pytanie: jak je wyeksponować na ścianie.

Można zdecydować się na jedno tylko przedstawienie i zawiesić je (lub postawić, bo taka forma prezentacji plakatu jest bardzo modna) w widocznym miejscu – nad komodą lub wezgłowiem łóżka. Ciekawym rozwiązaniem jest natomiast stworzenie dyptyku lub tryptyku. W takim wypadku warto zadbać o to, by wzory pasowały do siebie tematycznie. Mogą to być dwie roślinne kompozycje lub trzy wzory z malowniczymi pejzażami.

Z kolei, gdy dekoruje się przestronny pokój, plakaty nowoczesne będą zachwycająco wyglądać, gdy stworzy się z nich rozbudowaną galerię. W przypadku takiego rozwiązania nie ma żadnych ograniczeń – poza miejscem na ścianie – oczywiście. Plakaty mogą różnić się między sobą wielkością, mogą być zarówno o pionowej, jak i poziomej orientacji, niektóre mogą być kolorowe, inne czarno-białe – wszystko zależy od naszej fantazji. Jak już powiedzieliśmy, eklektyzm jest bardzo modny!

Plakat to bilet do całkiem nowej aranżacji wnętrza. To prosty i szybki sposób na to, by odświeżyć dotychczasowy wystrój. Modny wzór lub ponadczasowe przedstawienie efektownie wyeksponowane na ścianie zmieni znacznie więcej, niż można sądzić!

 

Artykuł promocyjny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.