Wyposażenie biura w domu

Masz własną firmę lub Twój zawód wymaga pracy w domu? Warto zorganizować sobie, choć mały zaciszny zakątek biurowy nawet w maleńkim mieszkaniu.

U nas to jest tak, że poza pracą etatową mamy swoje dodatkowe biznesy i sposoby na zarabianie. Początkowo pracowałam na etacie i do tego prowadziłam swoją własną firmę. Teraz jestem już tylko bizneswoman. Natomiast mąż pracuje na etacie i stara się również dodatkowo zarobić, dlatego dwa biura w jednym maleńkim mieszkaniu to nie lada wyzwanie, z którym przyszło nam się zmierzyć. Nasz „apartament” ma aż 49 metrów kwadratowych. Trudno byłoby wydzielić dwa osobne biura. Kilka razy zmienialiśmy funkcjonalność pokoi, ale po obejrzeniu wielu programów o urządzaniu wnętrz wpadliśmy na proste rozwiązania.

Moje biuro, a raczej kącik biurowy znajduje się w sypialni. Zajmuje powierzchnię około 2 metrów kwadratowych. Co się w nim znajduje? Maleńkie biurko, na którym mieści się jedynie laptop, lampka biurowa i kilka niezbędnych do pracy gadżetów. Muszę też na czymś siedzieć przed tym biurkiem, zatem mam fotel biurowy. Mam też maleńki regał, na którym stoją segregatory z dokumentami oraz kosmetyki, które czekają w swojej kolejce na testy bądź opisanie w artykułach. Bo chyba jeszcze nie wspomniałam, że mój biznes polega na prowadzeniu redakcji kosmetycznej TrustedCosmetics.pl. Przygotowuję artykuły i recenzję na moją stronę, ale także wspieram marki i sklepy kosmetyczne w działaniach pr, przygotowuję teksty czy prowadzę media społecznościowe.

Mój mąż natomiast ma swój kącik biurowy w pokoju gościnnym, który pełni także funkcję naszej garderoby.

Jakie wyposażenie będzie potrzebne do urządzenia biura w domu?

Wygodne biurko, fotel do biurka, szafka z półkami. Przyda się także lampka na biurko (do pracy wieczorami i nocą), myszka do komputera. Zdecydowanie sprzętem, który w dzisiejszych czasach znajdziemy w każdym biurze, jest także drukarka i niszczarka. Świetnie sprawdza się również tablica korkowa, gdzie zawieszam niezbędne informacje. Dekoracje dla biura dokupowałam później. Początkowo obyło się bez nich, a wszystko ze względu na oszczędności.

Wyposażenie biura w domu:

  • biurko
  • fotel biurowy
  • komputer
  • drukarka
  • niszczarka
  • regał biurowy
  • notes, długopis
  • kalkulator

Niezbędne akcesoria do biura

Dobrze zaaranżowane i wyposażone biuro w domu sprawia, że możemy zająć się swoim biznesem. Dekoracje mogą także podnieść rzetelność i wiarygodność Twojej marki w oczach Twoich klientów. Segregatory i koszulki do dokumentów pozwolą uporządkować dokumenty. A co jeszcze przyda się w domowym biurze? Kalkulator, spinacze, zszywacz, taśma klejąca. Jeśli mamy drukarkę to warto zawsze mieć w zapasie również tusz i papier do drukarki.

Dekoracje w biurze

Dekoracja biura to szalenie istotna sprawa, nie tylko, jeśli odwiedzają Cię klienci. Przecież w swojej pracy spędzasz czas, aby z przyjemnością wykonywać zawodowe zadania i realizować cele warto mieć gdzieś na biurku kwiatek doniczkowy, który swoimi kolorami będzie pozytywnie nastrajał. Oryginalny wazon czy gustowna świeca zapachowa dodadzą charakteru, stylu i klasy także w domowym biurze.

Jedna odpowiedź do “Wyposażenie biura w domu”

  1. Niezależnie od tego, czy pracujemy w firmie czy w domu, mamy osobne pomieszczenie na biuro lub jedynie kącik w sypialni powinniśmy zachować zasady ergonomii. Najważniejsze będzie wygodne biurko i fotel, aby zachować komfortową pozycję podczas pracy. Przydadzą się także wszelkie organizery i segregatory na dokumenty, aby choć w niewielkiej przestrzeni zachować porządek i z łatwością wszystko znaleźć. Tablica korkowa także może być przydatnym gadżetem, by o niczym nie zapomnieć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.