Wyrywanie chwastów na siedząco – jak ułatwiam sobie życie

Mamy ogródek działkowy w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym w naszym mieście. Wyrywanie chwastów to jedna z podstawowych czynności, które trzeba wykonać w ogrodzie. Dlaczego nie możemy jej sobie ułatwić? Czemu wyrywanie chwastów na siedząco tak szokuje ludzi?

Już kilka lat temu postanowiłam, że będę sobie ułatwiać życie. Zauważyłam, że nasz światopogląd, wpojone nam przekonania czy przyjęte reguły czasem doprowadzają do tego, że strasznie utrudniamy sobie życie. Jednym z takich zajęć, na temat których istnieje mnóstwo stereotypów, jest wyrywanie chwastów. Starszemu pokoleniu działkowców kojarzy się ono z pieleniem w pozycji kucającej oraz z „dziabaniem” ich haczką zwaną też motyką.

Dla mnie długotrwałe przebywanie w pozycji klęczącej, przycupniętej jest trudne do zniesienia. I myślę, że dla każdej innej osoby również. Wówczas bardzo często mam nieznośne zgagi. Dlatego wpadłam na genialny pomysł, aby zakupić gąbkę, na której można uklęknąć, kiedy wyrywam chwasty. Ale pewnego dnia chwastów było naprawdę dużo. Postanowiłam więc usiąść na owej gąbce. I oto mnie oświeciło! Przecież w ten sposób dużo łatwiej wyrywa się chwasty. Dlaczego zatem nie ułatwić sobie życia i nie używać jej właśnie w taki sposób?

Pianka pod kolana do klęczenia – ułatwia wyrywanie chwastów

Pianka pod kolana do klęczenia – jak wykorzystać ją w inny sposób?

Nasze życie bywa trudne, chwilami ciężkie. Dlatego postanowiłam je ułatwiać, jak tylko mogę. Nie rozumiem, dlaczego tak szokuję innych ludzi, kiedy wyrywam chwasty na siedząco. Siedzę na mojej podkładce i naprawdę przyjemnie, a do tego ekspresowo pozbywam się niechcianych chwastów z ogrodu.

 

 

A może Ty masz inne, podobne sposoby, by ułatwiać sobie życie i prace w ogrodzie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.