Zakup działki budowlanej – lista dokumentów do notariusza

Wkrótce nastąpi ten fantastyczny moment! Prawdopodobnie zostaniemy właścicielami naszej wymarzonej i selektywnie wybranej działki budowlanej. Jakie dokumenty trzeba dostarczyć do notariusza celem podpisania aktu notarialnego. Jakie dokumenty będą niezbędne do podpisania aktu notarialnego?

AAAA! Już nie mogę się doczekać, kiedy rozpocznie się budowa naszego wymarzonego domu! Tyle trudności ze znalezieniem działki, później dwa miesiące oczekiwania na papierek z banku, którego jeszcze nie ma. Czy to się uda? Czy będziemy mieć możliwość wybudowania domu w miejscu, które już mnie zauroczyło? Zobaczymy! Tymczasem szykujemy dokumenty do notariusza. My mamy troszkę łatwiej, bo dokumenty do notariusza przygotowuje dla nas firma Geodezyjna, dzięki której dowiedzieliśmy się, że ta działka jest na sprzedaż!

 

Dokumenty do notariusza, niezbędne do przygotowania aktu notarialnego:

1. Wypis i wyrys z ewidencji gruntów.
2. Zaświadczenie z gminy — przeznaczenie w planie miejscowym.
3. Zaświadczenie ze Starostwa Powiatowego, że działka nie jest lasem.
4. Aktualny odpis z księgi wieczystej.
5. Zaświadczenia o zapłaceniu podatku od nieruchomości
6. Dokumenty potwierdzające przejęcie spadku i zaświadczenie o zapłaceniu podatku od spadków, jeżeli taka sytuacja miała miejsce.
7. Dowody osobiste kupujących i sprzedającego.
8. Dokument z banku o spłacie lub przeniesieniu zadłużenia z nieruchomości.

 

Tym etapem, czyli przygotowaniem dla nas dokumentów do notariusza zajęła się nasza firma geodezyjna. Czyli jedna sprawa do załatwienia mniej. Myślę, że to świetne rozwiązanie, bo Pani Geodetka sprawdzi wszystko, co niezbędne. Dzięki temu my mamy pewność, że wszystko z działką budowlaną, która wkrótce (mam nadzieję) będzie nasza, jest w porządku!

 

 

Dokumenty już zostały dostarczone do notariusza, celem przygotowania aktu notarialnego. A my teraz jak na szpilkach czekamy jeszcze na ten papierek z banku, potwierdzający, że działka nie jest obciążona kredytem hipotecznym. Spotkanie u notariusza, w celu podpisania aktu notarialnego umówione. Czy do tego dojdzie? Czy bank zdąży wydać dokument? Trzymajcie kciuki! Będę informować co dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.