Zalety pracy i życia w Holandii

Dzisiejsze czasy dają nam możliwość zamieszkania w dowolnym zakątku świata. Wiele osób marzy o przeniesieniu się na mało znaną egzotyczną wyspę. Wcale nie trzeba jednak przeprowadzać się tak daleko. Poznaj 7 powodów, dla których Holandia to idealne miejsce do pracy i życia.

Holandia – czym wyróżnia się ten kraj?

Holandia to europejskie państwo nad Morzem Północnym, graniczące z Belgią i Niemcami, w którym tradycja łączy się z nowoczesnością. Zachwyca polami tulipanów, wiatrakami, kawiarniami i dziełami sztuki. Współczesna architektura łączy się w niej z awangardowym designem. Mimo iż jest niewielkim krajem, to jest jednym z wyjątkowych miejsc do życia. Turystów i migrantów przyciągają tętniący życiem Rotterdam czy wypełnione uroczymi zabytkami uniwersyteckie miasteczko Utrechtu z niezwykłymi kanałami. Wspólnym mianownikiem pracy i życia w holenderskich miastach jest atrakcyjny holenderski styl życia.

Równowaga pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym

Osiągnięcie równowagi pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym to stan, gdy poza pracą — uprawiasz sport, rozwijasz własne pasje, doskonale bawisz się z rodziną i spotykasz ze znajomymi. Znalezienie balansu pomiędzy życiem zawodowym i osobistym jest trudne, szczególnie w przypadku rodziców. Jest jednak priorytetem, by zachować zdrowie psychiczne. Holenderska kultura pracy daje możliwość wykonywania obowiązków zawodowych w domu. Mieszkańcy Holandii dzielą się obowiązkami zawodowymi. Na przykład według badania z 2021 roku aż 61% kobiet w tym kraju pracuje w niepełnym wymiarze godzin. Dzięki temu zyskują więcej czasu na obowiązki rodzinne oraz dbanie o własne samopoczucie. Poza tym pracownicy w Holandii pracują najmniej ze wszystkich europejskich krajów. Wiele firm oferuje elastyczność i możliwość dopasowania godzin pracy do pracownika. Natomiast urlop wynosi aż 20 dni.

Mnóstwo możliwości rozwoju zawodowego

Obywatele Unii Europejskiej nie potrzebują dodatkowego pozwolenia na pracę w Holandii. Władze Królestwa Niderlandów w dniu 1 maja 2007 roku zniosły ograniczenia w dostępie do holenderskiego rynku pracy dla Polaków. A to oznacza, że możemy rozpocząć pracę w tym kraju od zaraz. Zachęcający jest także fakt, że Holandia ma rozbudowany system ulg podatkowych, co pozwala zmniejszyć obciążenie podatkowe. Gospodarka holenderska nazywana jest jedną z najbardziej stabilnych w UE. Holenderski rząd nieustannie poszukuje nowych sposobów, by przyciągnąć wysoko wykwalifikowanych emigrantów. Na przykład ulga 30% zwalnia aż 30% wynagrodzenia z opodatkowania. Oznacza to, że podlega mu jedynie 70% wynagrodzenia.

Życie towarzystwie

Średni czas pracy około 36-40 godzin tygodniowo pozwala na aktywne życie towarzyskie. Dzięki temu mieszkańcy tego pięknego europejskiego kraju mogą poznawać holenderską kulturę oraz zwiedzać holenderskie zabytki i podziwiać imponujące holenderskie krajobrazy. Ale to nie wszystko, bo życie towarzyskie to także jedzenie, czyli holenderskie potrawy, które rozpieszczają podniebienie.

Zdrowy styl życia

Wysoki standard życia to kolejny powód, by zamieszkać i pracować w Holandii. Średnia długość życia mieszkańców tego kraju należy do najdłuższych na świecie. A raport OZN dotyczący poczucia szczęścia plasuje Królestwo Niderlandów na siódmym miejscu. Do tego jakość powietrza, czystość wody, poziom dochodów, możliwości zatrudnienia i edukacji są znacznie wyższe niż w większości krajów europejskich. Ciekawostką jest też fakt, że Holendrzy wydają tylko 20% swoich dochodów na utrzymanie. A to oznacza, że mają więcej możliwości do pomnażania oszczędności, realizowania swoich pasji i marzeń oraz budowania przyjemnego i wygodnego życia.

Zalety pracy i życia w Holandii

Transport miejski

Rower jest najpopularniejszym środkiem transportu w Holandii. Wynika to z wielu powodów. Jazda na rowerze jest korzystna dla zdrowia, przyjazna dla środowiska naturalnego i pozwala zaoszczędzić pieniądze na transporcie. Natomiast infrastruktura rowerowa jest bardzo rozbudowana. Poza tym Królestwo Niderlandów oferuje też możliwość łatwego poruszania się po kraju za pomocą promów, tramwajów, autobusów i pociągów.

Holenderska gościnność

Holendrzy cechują się przyjaznym nastawieniem i gościnnością wobec wszystkich ludzi. Ta serdeczność, życzliwość i otwartość na nowe możliwości znajduje odzwierciedlenie także w sposobie, w jakim prowadzą biznesy.

Busem z Polski do Holandii i z Holandii do Polski

Jak widać, istnieje mnóstwo powodów, by mieszkać i pracować w Holandii. Dodatkową zaletą jest fakt, że kraj ten leży blisko Polski, dzięki czemu możemy łatwo i bez problemu odwiedzić rodzinę czy przyjechać na urlop. Do Holandii możesz wybrać się busem, samolotem, samochodem lub pociągiem. Busy na trasie Polska Holandia to zyskujący na popularności środek transportu, ze względu na szybkość i komfort podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.