Zanim udamy się na rozmowę o pracę – Częstochowa, Radom, Katowice i nie tylko

Poszukiwanie nowej pracy to nie tylko spore wyzwanie, ale też duży stres. Szczególnie jeśli przed nami pierwsza w życiu rozmowa kwalifikacyjna, lub też przychodzi nam do tego podejść po wielu latach w jednej firmie. Nie jest to jednak tak straszne, jak mogłoby się to wydawać, a wystarczy jedynie zadbać o kilka kluczowych kwestii. Na pewno warto się wcześniej odpowiednio przygotować, gdyż to zdecydowanie zwiększa naszą szansę na pozytywny wynik – zatrudnienie.

 

Jeżeli potrzebna jest Ci satysfakcjonująca praca Częstochowa oraz każde inne miasto będzie dobrym miejscem, aby rozejrzeć się za ciekawymi ofertami. Kluczowym elementem każdej rekrutacji jest rozmowa kwalifikacyjna, od której często zależy właśnie to, czy uda się nam podjąć pracę w konkretnym miejscu. Niestety – nie możemy tutaj postawić na tzw. spontan, gdyż nie ma nic gorszego, niż sytuacja, w której rekruter zaskoczy nas, wydawać by się mogło banalnym pytaniem.

Dowiedz się jak najwięcej o firmie

To obowiązek wiedzieć, dokąd idziemy na rozmowę. Nazwa firmy, to czym się zajmuje, a także jak pokrótce wygląda jej oferta oraz historia, to najważniejsze elementy, dzięki którym łatwiej będzie prowadziło się nam rozmowę. Na pewno uda się nam zabłysnąć, jeśli podczas konwersacji, przytoczymy jakąś realizacji firmy, do której aplikujemy, jako przykład. Pokażemy tym samym, że nie tylko się przygotowaliśmy, ale naprawdę na poważnie podchodzimy do sytuacji, jaką jest aplikacja na dane stanowisko w tej firmie.

Sprawdź najczęściej padające pytania

Rekrutacja rządzi się swoimi prawami, a dodatkowo jest to proces bardzo schematyczny. Rekruterzy często wybierają gotowe ścieżki, dlatego nawet w Internecie znajdziemy niezliczoną ilość najpopularniejszych pytań, które mogą paść na rozmowie kwalifikacyjnej.

Mocne strony, słabe strony, wady, zalety oraz gdzie widzimy się za kilka lat, to chyba największe klasyki rekrutacyjnych zestawów pytań. Chociaż nie należą one jednocześnie do ulubionych tematów do rozmów, przygotujmy się na to, że prawdopodobnie się jednak pojawią. W takiej sytuacji nie reagujmy jednak irytacją i zażenowaniem. Warto się powstrzymać i odpowiedzieć tak elokwentnie i nietypowo, jak tylko się da.

rozmowa kwalifikacyjna, rozmowa o pracę - blog o pracy i biznesie sposobynazycie.pl

Trzeba wiedzieć, że rekruter właśnie poprzez takie pytania sprawdza naszą kreatywność. Co więcej, mogą pojawić się też nietypowe, choć popularne zadania. Aplikujący na stanowisko handlowców, bardzo często muszą zmagać się z wyzwaniem typu – „Spróbuj sprzedać mi ten długopis”.

 

Artykuł promocyjny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.