Żelazko z generatorem pary – niezbędne w życiu pracującej matki

Nowoczesne technologie sprawiają, że pojawia się coraz więcej urządzeń, które zmieniają sposób, w jaki żyjemy i prowadzimy dom. Nawet jeśli uwielbiasz prasować, wcale nie musi być ono trudne i czasochłonne. Korzystanie z żelazka ze stacją parową można porównać do zmywania w zmywarce zamiast ręcznego. Przygotowałam kompendium wiedzy o żelazkach ze stacją parową oraz recenzję żelazka z generatorem pary Braun CareStyle 7 Pro IS 7286 BK.

Prasowanie w życiu pracującej matki

Pracujące matki poszukują nowoczesnych urządzeń, które ułatwią im wszelkie prace domowe takie jak: zakupy, gotowanie, zmywanie, sprzątanie, pranie i prasowanie ubrań. W naszej rodzinie 2+2 ilość odzieży do prania i prasowania często przeraża i wydaje się być syzyfową pracą, która nigdy się nie kończy. Szczerze przyznam, że jest to jedna z prac domowych, do których podchodzę, jak przysłowiowy „pies do jeża”. Przed poznaniem żelazka z generatorem pary Braun CareStyle 7 Pro IS 7286 BK odkładałam tę żmudną czynność tak długo, jak mogłam i prasowałam ubrania tylko wówczas, gdy już naprawdę musiałam. Jednak niedawno moje życie się odmieniło za sprawą pewnego urządzenia, o czym opowiem poniżej.

Prasowanie w pionie żelazkiem z generatorem pary Braun

Żelazko z generatorem pary – co jest stacja parowa?

Żelazko – generator pary nie ma wbudowanego pojemnika na wodę. Fakt ten sprawia, że jest znacznie lżejsze od zwykłego żelazka parowego. A dodatkowo połączone jest przewodem z zewnętrzną stacją parową. Poza tym para wodna działa bakteriobójczo, a dzięki temu żelazko z generatorem pary to doskonałe urządzenie do dezynfekcji ubrań, pościeli, tkanin oraz mebli tapicerowanych w każdym domu, również dla alergików.

Duża ilość pary wyrzucona przez żelazko Braun podczas prasowania

Zalety korzystania z żelazka z generatorem pary

Dlaczego warto używać żelazka ze stacją parową? Ponieważ:

 • znacznie skraca czas prasowania;
 • generuje więcej pary, dzięki czemu sprawdza się na co dzień oraz do zadań specjalnych;
 • łatwo usuwa zagniecenia;
 • zabija bakterie;
 • odświeża tkaniny;
 • wymaga rzadszego uzupełniania zbiornika na wodę;
 • wymaga zdecydowanie mniejszego wysiłku;
 • oszczędza czas i energię;
 • jest delikatne dla tkanin;
 • minimalizuje ryzyko przypalenia delikatnych materiałów, dzięki dedykowanym trybom prasowania;
 • sprawdzi się do prasowania każdej tkaniny;
 • umożliwia prasowanie w pionie bez konieczności używania deski do prasowania;
 • jest przeznaczone do intensywnego użytku;
 • ma solidną konstrukcję;
 • jest wydajne;
 • posłuży latami.

Żelazko z generatorem pary CareStyle 7 Pro IS 7286 BK marki Braun

CareStyle 7 Pro IS 7286 BK to najmocniejszy generator pary*. Dzięki innowacyjnej technologii PowerSteam wytwarza do 190 g/min stałej emisji pary. Urządzenie posiada mnóstwo nowatorskich funkcji, dzięki którym prasowanie staje się nie tylko prostsze, ale także przyjemne. Ułatwia prasowanie trudnych tkanin oraz najbardziej uporczywych zagnieceń bez wysiłku. Jest lekkie i bardzo poręczne. To pierwsze na świecie żelazko z certyfikacją ergonomii**.

Zalety żelazka ze stacją parową Braun CareStyle 7 Pro IS 7286 BK

 • Najmocniejszy na rynku wyrzut pary bez konieczności trzymania przycisku sprawia, że prasowanie jest prostsze, nie wymaga wysiłku i zapewnia profesjonalne rezultaty.
 • Innowacyjna technologia PowerSteam – ekspresowo wygładza nawet najtrudniejsze zagniecenia.
 • Pierwsze na świecie żelazko z certyfikacją ergonomii**, które rzeczywiście jest wygodne i komfortowe w użytku. Ma unikalny i otwarty uchwyt o optymalnym kącie nachylenia, który zmniejsza obciążenie nadgarstka i sprawia, że unikane przeze mnie wcześniej prasowanie, teraz jest niezwykle wygodne.
 • Technologia FreeGlide 3D – unikatowe wygięcie stopy żelazka oraz zaokrąglone krawędzie pozwalają na swobodne manewrowanie po tkaninie, także do tyłu oraz po kieszeniach, guzikach i innych przeszkodach. Czyli mówiąc prościej, kieszenie, guziki, zamki i zagięcia już nie stanowią problemu podczas prasowania (uff!).
 • EloxalPlus – stopa żelazka z najlepszym poślizgiem. Jest 2 x twardsza niż stal nierdzewna.
 • Prasowanie w pionie umożliwia potężny i stały wyrzut pary. A to zdecydowanie ułatwia prasowanie zasłon oraz ubrań w pozycji pionowej.
 • Zbiornik na wodę o pojemności 2 litry jest łatwy do napełniania, przenoszenia i przechowywania. Wystarczy na naprawdę długo i znacznie przyspiesza prasowanie.
 • Technologia Silent – sprawia, że prasowanie jest nie tylko łatwe i przyjemne, ale także ciche.
 • Technologia iMode – pozwala ustawić najbardziej odpowiedni tryb pracy na rączce żelazka.
 • Inteligentny Tryb iCare – zapewnia bezpieczną temperaturę i ochronę ubrań dla każdego rodzaju tkaniny.
 • Tryb Eco – pozwala oszczędzać do 55% energii przy prasowaniu delikatnych tkanin.
 • Tryb Turbo – zapewnia maksymalną moc pary i wyższą temperaturę podczas prasowania bardziej wymagających tkanin. Ekspresowo i z łatwością usuwa nawet uporczywe zagniecenia.
 • Tryb ProSteam – zapewnia ciągły wyrzut pary przez 30 sekund, bez potrzeby przytrzymywania przycisku. Świetnie sprawdza się podczas prasowania w pionie.
 • Ultimate FastClean – działający szybko i wydajnie system odkamieniania sprawia, że urządzenie posłuży naprawdę długo.
 • Cyfrowa blokada kapania – kontroluje temperaturę, przez co zapobiega wyciekom wody podczas prasowania.

Żelazko ze stacją parową Braun CareStyle 7 Pro IS 7286 BK – moja opinia

Nigdy wcześniej nie przypuszczałam, że prasowanie może być przyjemnością. Lekkie żelazko wygładza każde zagniecenie, niezależnie od grubości tkaniny. Jest wygodne w użyciu przez dłuższy czas i zdecydowanie przyspiesza prasowanie. Doskonale radzi sobie z prasowaniem trudnych partii odzieży. Biorąc pod uwagę wygodę, oszczędność czasu oraz imponujące rezultaty, uważam, że zakup żelazka z generatorem pary Braun CareStyle 7 Pro IS 7286 BK to dobra inwestycja. Poza tym bardzo podoba mi się duży zbiornik na wodę o pojemności 2 litry. Znajdująca się w nim woda pozwala wyprasować stosy ubrań bez konieczności ciągłego uzupełniania pojemnika na wodę jak w zwykłym żelazku parowym.

Delikatna para świetnie sprawdza się w przypadku tkanin wrażliwych na ciepło takich jak nylon czy tkaniny bawełniane i syntetyczne. Mocniejszą parę wykorzystuję do prasowania cięższych materiałów. Żelazko z generatorem pary daje możliwość prasowania w pionie, co pozwoli ekspresowo wyprasować firany, zasłony, tapicerkę czy ubranie. Para nie tylko odświeża ubrania, ale także nawilża i zmiękcza włókna oraz zabijają bakterie i wirusy. Funkcja sanityzacji to standard w asortymencie produktów do prasowania od Braun. Badania potwierdzają, że wszystkie żelazka parowe i generatory pary marki Braun usuwają ponad 99,99% wirusów i bakterii. Dodatkowo żelazko Braun CareStyle zostało przetestowane przez niezależne laboratoria pod kątem następujących wirusów: Adenowirus, typ 5 (wirus dsDNA, ATCC VR-5) Norowirus mysi, MNV (wirus ssRNA, Berlin Friedrich Loeffler Institute RVB-0651), Koronawirus bydlęcy, BCoV (wirus ssRNA, Berlin Friedrich Loeffler Institute S379 Riems). Tam, gdzie tradycyjne żelazka mogą nie dać rady, generator pary sprawdzi się doskonale, chroniąc odzież przed przypaleniem i rozdarciem.

Prasowanie żelazkiem z generatorem pary Braun CareStyle 7 Pro

Żelazko z generatorem pary – pytania i odpowiedzi

Proste żelazko parowe jest niezbędnikiem w każdym gospodarstwie domowym. Postęp technologiczny doprowadził do wprowadzenia żelazek ze stacją parową, które zrewolucjonizowały prasowanie. To niezwykłe i nowatorskie urządzenia łączą w sobie wydajność, wygodę i innowacyjne funkcje. Sprawiają, że znienawidzone dotąd prasowanie staje się przyjemnością (przynajmniej w moim przypadku tak było).

Co to jest żelazko z generatorem pary?

Żelazko z generatorem pary to nowoczesny zamiennik dla tradycyjnego żelazka. Urządzenie wyrzuca parę wodną pod ciśnieniem, dzięki czemu znacznie skraca czas prasowania i ekspresowo niweluje wszelkie zagniecenia. Doskonale radzi sobie zarówno z cienkimi, jak i z grubszymi materiałami. Żelazko – generator pary nie ma wbudowanego pojemnika na wodę, a to sprawia, że jest znacznie lżejsze od zwykłego żelazka parowego. A dodatkowo połączone jest przewodem z zewnętrzną stacją parową.

Jaka jest różnica pomiędzy żelazkiem parowym a żelazkiem ze stacją parową?

Tradycyjne żelazko wymaga dużego wysiłku, by usunąć uporczywe zagniecenia. Natomiast nowoczesne generatory pary zmiękczają tkaniny i niwelują zagniecenia w ekspresowym tempie. Żelazko ze stacją parową ma znacznie większy pojemnik na wodę, dzięki czemu zapewnia mocny wyrzut pary, a prasowanie jest szybsze i skuteczniejsze.

Czy potrzebuję żelazka ze stacją parową?

Z doświadczenia wiem, że pracująca matka ma niewiele czasu na wszelkie prace domowe. Dzięki temu szuka urządzeń oraz sprytnych sposobów na ułatwienie sobie życia. Nawet jeśli każdej nocy śnią Ci się wielkie stosy prania, a zajmujesz się tym co najmniej raz w tygodniu, moim zdaniem generator pary może być doskonałym wyborem.

Jak działa żelazko z generatorem pary?

Po rozgrzaniu się stopy żelazka do ustawionej temperatury, w stacji parowej wytwarza się para, która jest wyrzucana pod dużym ciśnieniem. Dzięki temu nie tylko ułatwia, ale także przyspiesza prasowanie w pionie i poziomie.

Czym różni się żelazko od żelazka ze stacją parową?

Żelazko z generatorem pary od tradycyjnego żelazka różni się posiadaniem oddzielnego zbiornika na wodę oraz skutecznością w usuwaniu zagnieceń. Poza tym jest lekkie i nie trzeba tak często napełniać go wodą.

Czy żelazko z generatorem pary jest lepsze od tradycyjnego żelazka?

Jeśli regularnie prasujesz ubrania, pościel i tkaniny w domu to generator pary zdecydowanie ułatwi Ci to zadanie. Na przykład to przetestowane przeze mnie żelazko – generator pary Braun CareStyle 7 Pro IS 7286 BK świetnie radzi sobie nawet z trudnymi zagięciami i znacznie skraca czas prasowania.

Jak używać generatora pary?

Żelazka z generatorem pary można używać zarówno do tradycyjnego prasowania ubrań na desce, jak i prasowania odzieży i tkanin w pionie czy odświeżenia i dezynfekcji tapicerki mebli oraz firan i zasłon. Z powodzeniem można go stosować także do prasowania pościeli bezpośrednio na łóżku oraz ubrań znajdujących się na wieszaku.

Do czego używać żelazka z generatorem pary?

Żelazko ze stacją parową posłuży zarówno do prasowania tradycyjnego, jednak umożliwia prasowanie kilku warstw materiału jednocześnie, a także prasowanie w pionie. Doskonale sprawdza się do prasowania długich sukienek, zasłon i firan, pościeli, płaszczy i kurtek.

Czy potrzebuję deski do prasowania podczas korzystania z generatora pary?

Do prasowania pościeli, firan i ubrań za pomocą żelazka z generatorem pary nie trzeba używać deski do prasowania, jednak może ona ułatwić zadanie. Choć deska do prasowania nie jest wymagana podczas używania generatora pary, to jednak zdecydowanie ułatwi prasowanie w każdym domu.

Na czym polega sekret skuteczności generatora pary?

Para pod wysokim ciśnieniem wnika w tkaniny i rozluźnia ich włókna. Dzięki temu uporczywe zagniecenia znikają w ekspresowym tempie.

Jaką wodę wlewać do generatora pary?

W instrukcji obsługi mojego żelazka z generatorem pary znalazłam informację, iż można stosować do niego wodę z kranu. W przypadku twardej wody zaleca się połączenie wody z kranu z wodą destylowaną po połowie. Nie wolno natomiast stosować tylko wody destylowanej ani dodawać żadnych dodatków (perfumy, ocet czy krochmal).

Czy wylewać wodę z generatora pary po zakończeniu prasowania?

Tak, po zakończeniu prasowania żelazkiem ze stacją parową, należy pozostawić urządzenie do wystygnięcia, a następnie wylać wodę z generatora pary.

Co to jest automatyczny dobór temperatury w generatorze pary?

Generator pary z automatycznym doborem temperatury ułatwia prasowanie bez konieczności ręcznego dopasowywania temperatury do prasowanych tkanin.

Czy generator pary zabija bakterie znajdujące się na tkaninach?

Para wodna działa bakteriobójczo, a to sprawia, że żelazko z generatorem pary to doskonałe urządzenie do dezynfekcji ubrań, pościeli i tkanin w każdym domu, również dla alergików.

Jak odkamienić generator pary?

W tym celu warto zajrzeć do instrukcji żelazka z generatorem pary. W tej, dotyczącej mojego urządzenia znalazłam informację, że zaleca się odkamienianie po 4 całkowitych napełnieniach zbiornika na wodę, nawet jeśli ikona FastClean nie włączy się automatycznie.

Co oznacza, że generator pary Braun CareStyle 7 Pro IS 7286 BK otrzymał certyfikat Ergocert?

Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o ergonomii, bezproblemowym prasowaniu i doskonałych parametrach spełniających wymagania z dziedziny nauk technicznych, biomedyki, psychosocjologii (użyteczność) i procesu projektowania zorientowanego na ludzi. Żelazko ze stacją parową Braun CareStyle 7 Pro IS 7286 BK było przebadane przez Ergonomics Certifying Institute i otrzymało certyfikat ergonomii Ergocert**.

Czy warto kupić żelazko z generatorem pary?

Z mojej perspektywy mamy dwójki małych dzieci prowadzącej własną firmę jak najbardziej tak. Generator pary ekspresowo niweluje wszelkie zanieczyszczenia i przyspiesza czas prasowania. A dodatkowo pielęgnuje tkaniny. Uważam, że ten niezwykły gadżet świetnie sprawdzi się w każdym domu, w którym są małe dzieci oraz alergicy. Moim zdaniem to inwestycja, która się opłaca.

Prasowanie i pielęgnacja odzieży na profesjonalnym poziomie

Nigdy nie lubiłam prasować. Żelazko ze stacją parową Braun CareStyle 7 Pro IS 7286 BK sprawiło, że robię to z przyjemnością. Intuicyjne i nowoczesne urządzenie znacznie skraca czas prasowania ubrań i tekstyliów w naszym domu. A dodatkowo przyczynia się do dbania o higienę i pielęgnuje ubrania.

 

* Dotyczy wyłącznie IS7286BK z emisją pary 190 g/min. Na podstawie stałej emisji pary (norma IEC 60311) vs. najlepiej sprzedające się produkty konkurencji, 2021.
** Certyfikowany przez ErgoCert (Instytut Certyfikacji Ergonomii, uznawany przez Accredia). Testowany vs. najlepiej sprzedające się produkty konkurencji, styczeń 2020 – sprawdź stronę internetową marki Braun, aby uzyskać więcej informacji.

4 odpowiedzi do “Żelazko z generatorem pary – niezbędne w życiu pracującej matki”

 1. Po lekturze tego wpisu zamówiłam to żelazko ze stacją parową i już nie mogę się doczekać, kiedy odbiorę przesyłkę.

 2. Jestem mamą 5 dzieci i prasowanie to dla mnie katorga. Dziękuję za podpowiedź i polecenie produktu. Uwielbiam Twój blog 🙂 Kasia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.